Wielki mecz! Wielkie zwycięstwo!

Fenerbahce pokonane! Koszykarki BC Polkowice sprawiły wielką niespodziankę koszykarskiej Europie wygrywając z zespołem uchodzącym za faworyta Euroligi Kobiet.

Euroliga na start!

W pierwszym meczu Euroligi Kobiet BC Polkowice zmierzy się faworytem do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Do Polkowic przyjedzie Fenerbahce.

Faworyt nie zawiódł

Koszykarki BC Polkowice pewnie pokonały beniaminka Energa Basket Ligi Kobiet. Do setki zdobytych punktów brakło tylko czterech.

Inauguracja w Polkowicach

Już w środę po sześciu miesiącach do serca Zagłębia Miedziowego wróci Energa Basket Liga Kobiet. Pierwszym rywalem Pomarańczowych na nowym parkiecie w polkowickiej hali będzie MKS Pruszków.

Ligowy falstart

Od porażki w Gdyni BC Polkowice rozpoczęło rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet.

Zaczynamy ligowe zmagania

Od wyjazdu do Gdyni drużyna BC Polkowice rozpocznie zmagania w Energa Basket Lidze Kobiet. Rywalizację o mistrzostwo Polski Pomarańczowe rozpoczną od starcia z VBW Arką.

Karnety na sezon 2022/2023

Zdobądź jedną wejściówkę na wszystkie mecze mistrzyń Polski. Sprzedaż ruszy w poniedziałek 17 października.

Superpuchar obroniony

Koszykarki BC Polkowice zrealizowały jeden z celów na sezon 2022/2023. W Gdyni pokonały VBW Arkę i sięgnęły po pierwsze trofeum.

Zaczynamy sezon

Koszykarki BC Polkowice o pierwsze trofeum w sezonie powalczą na parkiecie w Gdyni. Ich przeciwnikiem będzie VBW Arka. Mecz o Suzuki Superpuchar Polski Kobiet odbędzie się w sobotę 1 października.

Znane i lubiane twarze zostają w Polkowicach

BC Polkowice zbudowało drużynę na obronę mistrzostwa Polski i występy w Eurolidze Kobiet. Ogłoszenie składu rozpoczęto od postaci, które Polkowicach są doskonale znane.

BC Polkowice w programie EuroStep.

W nową, cyfrową erę kluby koszykarskie ma wprowadzić specjalny program. EuroStep ma być krokiem milowym w dostosowaniu się klubów do rzeczywistości po pandemii. Podczas warsztatów w Monachium nie zabrakło przedstawicielki BC Polkowice.

ELW: Poznaliśmy euroligowych rywali.

BC Polkowice czeka przeprawa z najlepszymi europejskimi klubami. Do serca Zagłębia Miedziowego zawitają największe marki koszykówki kobiet.

ELW: Losowanie już w piątek!

BC Polkowice wraca do elitarnej Euroligi. Swoich rywali Pomarańczowe poznają już w najbliższy piątek, 15 lipca.

Mistrzowski Sztab: Trener Karol Kowalewski

Z polkowicką drużyną związany jest od pięciu sezonów. W ciągu tego czasu przeszedł drogę od drugiego asystenta po najlepszego trenera Energa Basket Ligi Kobiet.

Poczet Mistrzyń: Julia Jeziorna

Dla wychowanki MKS Polkowice był to drugi sezon w barwach drużyny ekstraklasy. Julia Jeziorna w Energa Basket Lidze Kobiet zadebiutowała jako 15-latka.

Poczet Mistrzyń: Bożena Puter

Mimo młodego wieku jej koszykarskie CV jest bogate w występy dla klubów ekstraklasy. Bożena Puter jest solidnym ligowym graczem młodszego pokolenia.

Poczet Mistrzyń: Weronika Telenga

Na poważnie w szeregach zawodniczek ekstraklasy zadomowiła się dopiero w Polkowicach. W ciągu dwóch sezonów gry jako Pomarańczowa zdobyła dwa medale, Puchar Polski, Superpuchar i awansowała do grona reprezentantek Polski.

BC Polkowice najbardziej medialnym klubem

Po trzech koronach zdobytych na drodze sportowej polkowicki klub dołożył czwartą – medialną. To o Pomarańczowych w sezonie 2021/2022 pisano najczęściej.

Poczet Mistrzyń: Erica Wheeler

Dołączyła do BC Polkowice w styczniu i z miejsca stała się gwiazdą. Prawdziwa liderka, idolka i fantastyczny gracz. Jedna z najlepszych zawodniczek w historii polkowickiej drużyny i polskiej ligi.

Poczet Mistrzyń: Klaudia Gertchen

Pochodzi z Rawicza, gdzie rozpoczęła swoją przygodę z koszykówką. Po sezonie w Polkowicach okazała się zawodniczką, która zrobiła największy postęp ze wszystkich graczy Energa Basket Ligi Kobiet.

Poczet Mistrzyń: Stephanie Mavunga

Pochodzi z Zimbabwe i jej pierwsze imię to Tafadzwa, co oznacza „jesteśmy szczęśliwi”. W drodze po to szczęście jej rodzina musiała wiele wycierpieć. MVP sezonu regularnego w Polkowicach zdobyła swoje pierwsze mistrzostwo.

Poczet Mistrzyń: Alicja Grabska

Mistrzyni robienia prezentów ma ogromne serce do walki. Zaangażowana w życie klubu i drużyny. Z poświęceniem chciała wybronić każdą akcję.