CZERWCA, 2024

Pierwszy Dwutakt na wyjeździe!

Minionej soboty, 8 czerwca grupa Minikoszykówki trenerki Justyny Jeziornej zaliczyła pierwszy turniej wyjazdowy z cyklu spotkań Pierwszy Dwutakt utworzonego przez Dolnośląski Związek Koszykówki.

Drużyna Pomarańczowych wzięła tym razem udział w turnieju “Pierwszy Dwutakt” na wyjeździe w miejscowości Siechnice. Podczas turnieju zespół MKS Polkowice rozgerał 5 towarzyskich spotkań – dwa mecze przeciwko zespołom dziewcząt oraz trzy rywalizując z drużynami chłopców.

Pierwszy Dwutakt to przede wszystkim dobra zabawa oraz pierwsze obycie najmłodszych z parkietem, dlatego wyniki nie są wyświetlane.

W trakcie meczów nie było mowy o taryfie ulgowej dla którejkolwiek ze stron, każda z dziewcząt walczyła o piłkę jak równy z równym, dzięki takim inicjatywom jak Pierwszy Dwutakt dziewczynki mogły doświadczyć prawdziwej rywalizacji, która przełoży się na ich dalszą grę w przyszłym sezonie.

Pragniemy serdecznie podziękować zarówno Dolnośląskiemu Związkowi Koszykówki za inicjatywę oraz wszystkim klubom, które dołożyły wszelkich starań, aby cykl Pierwszy Dwutakt mógł finalnie cieszyć, bawić i uczyć nasze najmłodsze adeptki koszykówki.