CZERWCA, 2024

Juniorki MKS Polkowice zagrały międzynarodowy sparing z drużyną z Edynburga!

Pomimo, że sezon rozgrywkowy dla drużyny Juniorek już dobiegł końca dziewczyny w dalszym ciągu doskonalą swoje umiejętności zarówno na treningach jak i meczach sparingowych.

Już na początku tygodnia, 10 czerwca, rozegrały w Zielonej Górze towarzyskie spotkanie z zespołem Blaze Basketball Club Edinburgh. Realizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa bez współpracy zielonogórskiego stowarzyszenia SKM Zastal Zielona Góra jaką zawarło z klubem ze stolicy Szkocji.

Agata Grabowiecka, trenerka MKS Polkowice: “Jestem bardzo zadowolona, że udało się zorganizować sparing z drużyną Blaze Basketball Club Edinburgh ze Szkocji. Z tego miejsca wielkie podziękowania dla SKM Zastal Zielona Góra za taką możliwość i pomoc w organizacji meczu. Uważam, że dla mojego zespołu było to ciekawe doświadczenie, zarówno pod względem sportowym, jak i kulturowym. Dla większości z dziewczyn to pierwsza możliwość konfrontacji z zespołem zagranicznym. Jestem bardzo zadowolona z drużyny, przede wszystkim z ich zaangażowania i jakby nie patrzeć z końcowego wyniku“.

Wynik końcowy 72:58