Ten puchar jest nasz!

20

STYCZNIA, 2019

Nasze mistrzynie Polski przyjechały do Bydgoszczy po to, by opuścić miasto nad Brdą z Pucharem Polski. Taki był cel. Dziś został osiągnięty. W wielkim finale polkowiczanki pewnie pokonały Energę Toruń 66:45 i tym samym wywalczyły cenne trofeum po raz trzeci w historii klubu.

– Byłyśmy agresywne od początku i utrzymałyśmy tę agresję do końca meczu – mówiła po wczorajszym kapitalnym półfinałowym występie Temi Fagbenle. Polkowiczanki zaprezentowały się rewelacyjnie biorąc na rywalkach z Bydgoszczy rewanż za porażkę poniesioną na początku roku w pojedynku ligowym. Torunianki w pierwszym starciu z naszymi dziewczynami przegrały na parkiecie w Polkowicach, ale zaledwie dwoma punktami (73:71). Kibice oczekiwali więc w finałowej batalii emocji. Te rzeczywiście były. Energa grała bardzo ambitnie, starała się jak najbardziej utrudniać naszym dziewczynom dążenie do celu. Nasz zespół jednak konsekwentnie realizował założenia taktyczne, szybko uzyskał bezpieczną przewagę punktową, którą utrzymywał. Polkowiczanki były lepsze pod koszami, miały wyższą skuteczność rzutową, a przede wszystkim popełniały mniej błędów. Wynikało to z uważniejszej gry, a także umiejętności radzenia sobie z defensywą zespołu z Torunia. Zespół prowadzony przez trenera Stefana Svitka nieźle radził sobie pod tablicami, ale nie potrafił powstrzymać szybkiego ataku naszych dziewczyn.

To trzeci Puchar Polski w historii CCC Polkowice

Polkowiczanki przez cały czas utrzymywały przewagę, która pozwalała im kontrolować mecz. W miarę zbliżania się końcowej syreny przewaga naszych dziewczyn rosła. Największe rozmiary – 21 punktów osiągnęła wraz z tym jak wybrzmiała syrena kończąca finałową rywalizację.

Pewne, wysokie zwycięstwo naszych dziewczyn dało im trzeci w historii klubu Puchar Polski. Pierwszy raz to trofeum polkowiczanki wywalczyły w 2004 roku pokonując w finale Polfę Pabianice. Drugi raz to trofeum polkowiczanki zdobyły 9 lat później, w 2013 roku pokonały w finale Wisłę Can-Pack Kraków.

CCC Polkowice – Energa Toruń 66:45

(16:12, 19:12, 13:15, 18:6)

CCC: Fagbenle 14, Kaltsidou 12, Kaczmarczyk 10, Thomas 10, Leedham 7, Hayes 7, Kizer 4, Gajda 2, Tyszkiewicz 0, Owczarzak 0, Puss 0.

Energa: Kunek 11, Svaryte 9, Trzeciak 8, Begić 7, Diawakana 3, Schmidt 3, Stankiewicz 2, Tłumak 2, Skobel 0.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This