EBLK: Noc niestraszna Pomarańczowym

STYCZNIA, 2023

W niedzielę 22 stycznia Polkowiczanki mierzyły się na wyjeździe z Energą Krajową Grupą Spożywczą Toruń. Spotkanie to odbyło się o nietypowej godzinie, bo dopiero o 21:00. Podyktowane to było niezdolnością gospodarza meczu do zapewnienie hali w standardowej godzinie.
Pomarańczowe do spotkania podchodziły w roli faworyta. W spotkaniu pierwszej kolejki wygrały u siebie 94:75, co za tym idzie inny wynik niż pewne zwycięstwo w Toruniu byłby niespodzianką. Późna godzina nie była dla Pomarańczowych przeszkodą. Mecz otworzyły pewnie, szybko budując kilkupunktowe prowadzenie. Prowadzenie to konsekwentnie powiększały, z każdą minutą dystansując się od przeciwniczek. Co ciekawe, Pomarańczowe oddały w meczu niezwykle dużo rzutów z dystansu; aż 42, przy 25 rzutach za 2 punkty. Wynikało to przede wszystkim z wysokiego tempa akcji, dzięki czemu z łatwością znajdowały dogodne pozycje do rzutów zza łuku. Mecz był popisem ofensywnym całego zespołu. Najskuteczniejsza była zdobywczyni 18 punktów Artemis Spanou, jednak niewiele mniej, bo aż 16, dołożyła Zala Friskovec. Po 12 punktów zdobyły Stephanie Mavunga, Weronika Gajda oraz Weronika Telenga, 9 punktów dołożyła Erica Wheeler. 7 punktów zdobyła Bożena Puter, a kolejną trójkę w barwach Pomarańczowych trafiła Wiktoria Zasada. Polkowiczanki wygrały ostatecznie 89:68, umacniając się na pozycji wicelidera EBLK.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń – BC Polkowice 68:89 (19:28, 14:20, 13:21, 22:20)

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń: Marte Grays 19, Aleksandra Pszczolarska 15, Alexis Jones 12, Vasiliki Louka 10, Karolina Podkańska 6, Angelika Stankiewicz 4, Evelyn Adebayo 2, Aleksandra Mitrowska 0, Zuzanna Urban 0.

BC Polkowice: Artemis Spanou 18, Zala Friskovec 16, Weronika Gajda 12, Staphanie Mavunga 12, Weronika Telenga 12, Erica wheeler 9, Bożena Puter 7, Wiktoria Zasada 3.