Polkowiczankom bardzo zależało na tym, że w ostatnim meczu prestiżowych rozgrywek przed własną publicznością wygrać. Ta sztuka się udała. Pokonały ESBVA-LM Villeneuve 77:68 co ucieszyło miejscowych fanów. Przed zbliżającymi się derbami Dolnego śląska nasz zespół udowodnił, że jest w dobrej dyspozycji.

Nasze dziewczyny bardzo chciały pożegnać się z Euroligą godnie i pokonać rywalki z Francji. Pierwsza kwarta w wykonaniu polkowiczanek była bardzo dobra. Po pięciu minutach prowadziły 9:6, po ośmiu 18:11. Gdy wybrzmiała syrena kończąca kwartę otwierającą pojedynek „pomarańczowe” prowadziły 24:16. Główna w tym zasługa kapitan Valeriyi Musiny, która dwukrotnie trafiła zza linii 675 cm. Dobrze spisywały się również Ewelina Gala oraz Marija Rezan, a na rozegraniu tradycyjnie imponowała Jamierra Faulkner. Cały zespół dobrze bronił znacząco utrudniając rywalkom rozgrywanie akcji.

W kwarcie drugiej przyjezdne zabrały się za odrabianie strat, ale nasz zespół potwierdzał dobrą dyspozycję, zwłaszcza na obwodzie, gdzie brylowała starsza z sióstr Musina dokładając kolejne dwie „trójki”. Polkowiczanki imponowały szybkimi akcjami, po których wypracowywały sobie pozycje do rzutu. Wrażenie robiła też ich waleczność i determinacja. To pozwalało utrzymywać przewagę. Po pierwszej połowie CCC prowadziło 43:35.

Po zmianie stron naszym dziewczynom przydarzył się fragment gry nonszalanckiej. Podopieczne trenera Marosa Kovacika dały sobie rzucić siedem punktów z rzędu przy zerowych zdobyczach własnych. Na szczęście potem to nasze dziewczyny rzuciły sześć kolejnych punktów. Potem jednak kilka błędów naszej drużyny i przyjezdne zniwelowały straty do zaledwie jednego punktu. Była 25. minuta meczu. Oddech rywalek na plecach zmotywował polkowiczanki, które ponownie powiększyły przewagę. Po 30 minutach było 63:53. Drużyna z Francji nie zamierzała odpuszczać i w ostatniej odsłonie zaczęła odrabiać straty. Polkowiczanki nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. Równo z syreną kończącą trafiła Marija Rezan i mecz zakończył się wygraną CCC 77:68.

CCC Polkowice – ESBVA-LM Villeneuve 77:68

(24:16, 19:19, 20:18, 14:15)

CCC: V. Musina 18, Rezan 16, Faulkner 15, Ortiz 13, Gala 5, Harrison 3, Urbaniak 3, Leciejewska 2, R. Musina 2,Stankiewicz 0.

ESBVA: Ayayi 17, Bremont 13, Iagupova 13, Sy Diop 10, Amant 9, Gomis 4, Gaye 2, Stepanova 0.