W Polkowicach spotka się drugi i trzeci zespół tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Polkowiczanki (trzecie miejsce) podejmą we własnej hali Artego Bydgoszcz (wicelider). Będzie to trzeci mecz tych zespołów w obecnym sezonie. W dotychczasowych dwóch górą były przyjezdne.

W poprzednim sezonie dość łatwo pokonaliśmy trzykrotnie Artego w walce o trzecie miejsce na finiszu rozgrywek i dzięki temu wywalczyliśmy brązowe medale. W obecnym sezonie w bezpośrednich pojedynkach górą są podopieczne Tomasza Herkta. W pierwszej rundzie Energa Basket Ligi Kobiet rozegranym w Bydgoszczy Artego pokonało nasz zespół 92:80, a w półfinale Pucharu Polski bydgoszczanki wygrały 68:77. Czy w trzecim pojedynku, po raz pierwszy rozgrywanym w polkowickiej hali nasze koszykarki znajdą sposób na zespół z Bydgoszczy?

– Bardzo mocno skupiamy się na tym meczu. Chcemy w końcu znaleźć patent na Artego. W tym sezonie dwa razy nie udało nam się pokonać rywalek, ale tym razem zagramy przed własną publicznością, co na pewno będzie naszym atutem – mówią polkowiczanki.

Siła napędową poczynań Artego jest rozgrywająca Julie McBride, która nie tylko doskonale rozdziela pomiędzy swoje koleżanki podania, ale także regularnie dziurawi kosz rywalek z dystansu. Ograniczenie swobody parkietowych poczynań Julie to z pewnością jeden z kluczowych elementów, na którym będą musiały się skupić Pomarańczowe, które bardzo liczą na wsparcie wspaniałych polkowickich kibiców w tym ważnym pojedynku.

Oprócz koszykarskich emocji na kibiców czeka także pokaz gościa specjalnego. Podczas niedzielnego meczu wystąpi Mieszko Włodarczyk – najlepszy koszykarski freestyler w Polsce. Finalista programu „Mam Talent” do Polkowic przyjedzie prosto z tourne po Stanach Zjednoczonych, gdzie dawał pokazy na spotkaniach NBA i nie tylko.

Początek meczu o godzinie 19:00. Na transmisję meczu zapraszamy do TVP3 Wrocław.