Wyprawa do portowego Szczecina zakończona powodzeniem. Mistrzynie Polski udanie zainaugurowały rok 2014 pokonując Wilki Morskie 60:45.
Do dzisiejszego meczu gospodynie przystąpiły mocno zdeterminowane by zmazać plamę, jaka dały w ostatnim meczu minionego roku, kiedy to przegrały we własnej hali z outsiderem Basket Ligi Kobiet, zespołem MKS MOS Konin. Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza tak bardzo chciały pokazać się z jak najlepszej strony, że początkowo miały olbrzymie problemy z kończeniem akcji. Takich kłopotów nie miały nasze dziewczyny, które po 2 minutach prowadziły 7:0, w sześć minut później ich przewaga wynosiła 11 punktów. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wygraną polkowiczanek 14:6. W drugiej gospodynie zaczęły odrabiać straty. Udało im się zniwelować je do sześciu punktów, ale wówczas kapitalny fragment zaliczyła Jelena Skerović, która nie tylko popisywała się celnymi rzutami z trudnych pozycji, ale także efektownymi asystami. W drugiej kwarcie dwiema ?trójkami? poczęstowała ekipę CCC Cathrine Kraayeveld, ale po 20 minutach polkowiczanki prowadziły 27:18. Najskuteczniejsza koszykarką ekipie mistrzyń Polski była wspomniana Skerović, która rzuciła osiem punktów, a siedem ?oczek? zapisano na koncie Valeriyi Musiny. U gospodyń najskuteczniejsza była Krayeeveld ? zdobywczyni ośmiu punktów, a ponadto po pięć ?oczek? zdobyły Naketia Swanier i Rezina Teclemariam. U szczecinianek szwankowała skuteczność. Popełniały także wiele strat oraz brakowało im agresywności w defensywie i dynamiki w ataku.
Trzecia kwarta dzisiejszego pojedynku przebiegała pod kontrolą podopiecznych trenera Jacka Winnickiego. Gospodynie nieco poprawiły swoją skuteczność, ale wciąż miały problemy ze stratami. Wygrywały za to walkę na tablicach. Tę część meczu zakończyła ?trójką? Magda Skorek, która wykończyła składną akcje całego zespołu. Po 30 minutach mistrzynie Polski prowadziły 42:30 i było jasne, że gospodynie, aby myśleć o walce o wygraną musiały w ostatniej kwarcie zagrać na poziomie znacząco przewyższającym ten, który prezentowały przez 30 minut, a także liczyć na obniżkę formy polkowiczanek. Nic takiego się nie stało. Co więcej, początkowe fragmenty czwartej kwarty to popis Jeleny Skerović, która tak podawała koleżankom, że nie pozostawało im nic innego jak kończyć akcje celnymi rzutami. Ostatecznie pierwszy mecz mistrzyń Polski w 2014 roku zakończył się ich wygraną 60:45.
Wilki Morskie Szczecin ? CCC Polkowice 45:60
(6:14, 12:13, 12:15, 15:18)
Wilki Morskie: Kraayeveld 8, Swanier, Teclemariam po 7, Stasiuk 5, Kaczmarczyk 4, Kotnis 3, Mrozińska, Adamowicz, Sosnowska po 2, Maruszczak 0.
CCC: Skerović, Oblak po 12, Majewska 8, Musina 7, Leciejewska 7, Skorek, McCarville po 6,Owczarzak 2, Szczepanik, Misiek po 0.