Po wyrównanym i zaciętym meczu nasze dziewczyny jednak nie sprostały Artego. Gospodynie wygrały 72:64.

Artego było mocno zdeterminowane by wziąć rewanż na naszych dziewczynach za porażkę poniesioną w pierwszym meczu, który został rozegrany w Polkowicach. Już początek pokazał, że podopieczne trenera Tomasza Herkta są dobrze przygotowane do batalii z polkowiczankami. Gospodynie w pierwszej kwarcie zaczęły z wysokiego c. Dobrze broniły, były aktywne pod tablicami i miały wysoką skuteczność rzutów. W efekcie prowadziły kilkoma punktami. Końcówka kwarty otwierającej mecz należała jednak do naszych dziewczyn, które nie tylko odrobiły straty, ale 30 sekund przed końcem, po celnym rzucie Isabelle Harrison objęły prowadzenie.

W drugiej kwarcie mecz był bardzo wyrównany, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gospodynie nie były już tak skuteczne, ale miały w swoich szeregach Bernice Mosby. Skrzydłowa ze Stanów Zjednoczonych regularnie punktowała i to jej Artego zawdzięcza prowadzenie po 20 minutach – 37:34. Po zmianie stron mecz był cały czas bardzo wyrównany z nieznaczną, wynoszącą kilka punktów, przewagą gospodyń. Do wysokiego poziomu Mosby dostroiła się Denesha Stallworth i to ten duet był motorem napędzającym akcje Artego. W naszej drużynie powiększanie punktowego dorobku drużyny wzięła na siebie przede wszystkim Jamierra Faulkner, a dzielnie pomagały jej Magdalena Leciejewska i Marija Rezan. Po 30 minutach podopieczne trenera Herkta miały sześć punktów przewagi i o losach całego meczu miała rozstrzygnąć ostatnia kwarta. W tej, nieco ponad dwie minuty przed ostatnią syreną polkowiczanki przegrywały trzema punktami i miały dwie kolejne okazje by jeszcze bardziej zbliżyć się do rywalek. Niestety ta sztuka się nie udała, a Katarzyna Suknarowska trafiła zza linii 675 cm i przewaga gospodyń urosła do sześciu punktów. Trener Maros Kovacik wziął czas. Niestety niewiele to pomogło, bo końcówka należała do Artego, które ostatecznie wygrało 72:64 i tym samym zrewanżowało się naszym dziewczynom za porażkę w Polkowicach.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 72:64

(17:19, 20:15, 17:14, 18:16)

Artego: Mosby 20, Stallworth 16, Suknarowska 9, Reid 8, Koc 8, Międzik 7, Niedźwiedzka 2, Ronney 2, Szybała 0.

CCC: Faulkner 15, Rezan 12, Leciejewska 10, Harrison 9, R. Musina 7, V. Musina 4, Stankiewicz 4, Idziorek 3, Ortiz 0, Gala 0.