Mierzący w tym sezonie w mistrzowski tytuł zespół CCC Polkowice pokonał na inaugurację sezonu 2016/2017 Cosinus Widzew Łódź we własnej hali 75:55. Wygrana polkowiczanek nie była zagrożona nawet przez moment.

Podopieczne trenera Vadima Czeczuro były zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu z drużyną z Łodzi. Różnica potencjałów finansowych i sportowych pomiędzy drużynami jest tak duża, że każdy wynik inny od wysokiego zwycięstwa gospodyń musiałby być uznany za wielką niespodziankę. świadomość takiego stanu rzeczy miał trener Widzewa, Dariusz Raczyński, który przed meczem mówił, że przegrana różnicą mniejszą niż 15 punktów będzie dla jego zespołu sukcesem. Początek meczu rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, która drużyna jest lepsza. Pierwsze punkty sezonu 2016/2017 dla CCC Polkowice zdobyła kapitan Valeriya Musina. Przy stanie 8:0 po dwóch minutach gry trener Dariusz Raczyński wziął czas. Na niewiele się to zdało, bo potem nadal polkowiczanki nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Dominowały w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i w efekcie po pierwszej kwarcie prowadziły 26:9. W drugiej kwarcie gra się trochę wyrównała. Nasz zespół zatracił trochę skuteczność, nie był już tez tak dynamiczny, na rozegraniu pojawiło się trochę nonszalancji i w efekcie prowadzenie się zmniejszyło. Drugą odsłonę polkowiczanki wygrały zaledwie jednym punktem 17:16 i do szatni schodziły przy prowadzeniu 43:25. Decydujące znaczenie miała mniejsza ilość strat zespołu gospodyń, dominacja w strefie podkoszowej oraz punkty zdobywane po szybkim ataku. Jedynym elementem, w którym lepszy był zespół przyjezdnych były rzuty zza linii 6,75 m. Łodzianki trafiły cztery z siedmiu, a polkowiczanki zaledwie jeden z dziewięciu oddanych. Trzecia kwarta zakończyła się remisem po 17 i przed ostatnią odsłoną meczu polkowiczanki prowadziły 60:42. W ekipie z Łodzi wyróżniała się 20-letnia rozgrywająca Sylwia Bujniak, która była najskuteczniejszą łodzianką po 30 minutach. Miała na koncie 10 punktów. W ostatniej odsłonie meczu polkowiczanki kontrolowały przebieg gry i ostatecznie wygrały różnicą 20 punktów 75:55.

CCC Polkowice – Cosinus Widzew Łódź 75:55

(26:9, 17:16, 17:17, 15:13)

CCC: Musina 15, Rezan 15, Urbaniak 13, Gala 12, Mayombo 7, Leciejewska 7, Idziorek 4, Ortiz 2, Bucyk 0.

Widzew: Drop 18, Bujniak 12, Beadle 12, Pisera 7, Rogers 6, Kruszyńska 0, Gzinka 0, Gertchen 0, Ratajczak 0, Zapart 0.