W środę Pomarańczowe rozegrają pierwszy mecz w 2018 roku. We własnej hali podejmą mistrzynie Czech – utytułowany zespół ZVVZ USK Praga.

Prażanki prowadzone przez słynną słowacką trenerkę Natalię Hejkovą, która ma na koncie pięć tytułów mistrza Euroligi w obecnych rozgrywkach spisują się dobrze. W dziewięciu meczach odnotowały pięć zwycięstw i zajmują w grupie A trzecie miejsce. W pierwszym spotkaniu pomiędzy CCC Polkowice a prażankami rozegranym w stolicy Czech drużyna gospodyń wygrała 72:66. Wówczas polkowiczanki rozegrały dobry mecz, a o ich przegranej zdecydowała trzecia kwarta wygrana przez gospodynie 21:11. Najwięcej punktów dla naszej ekipy zdobyła wówczas Elina Babkina, na której koncie zapisano 16 „oczek”. W drużynie z Pragi najlepiej punktującą zawodniczką okazałą się Hanusova, która zdobyła 20 punktów.

Najbliższy pojedynek zapowiada się na ciekawe widowisko, bo prażanki z całą pewnością są zespołem w zasięgu naszych dziewczyn. Jeśli polkowiczanki będą konsekwentnie realizować założenia taktyczne i dopisze im odrobina niezbędnego w sporcie szczęścia, to powinno być dobrze. Początek meczu o godzinie 19:00. Zapraszamy do wspierania naszych dziewczyn głośnym dopingiem.

Share This