W pierwszym meczu w 2014 roku mistrzynie Polski z Polkowic zmierzą się jutro w Szczecinie z beniaminkiem Basket Ligi Kobiet drużyną King Wilki Morskie.
Choć koszykarki CCC mają jeszcze zapewne świeżo w pamięci sylwestrowe szaleństwa, to już jutro przyjdzie im walczyć o ligowe punkty. W portowym Szczecinie polkowiczanki czeka trudne zadanie, bo za rywalki będą mieć bardzo ambitny zespół prowadzony przez doskonale znanego w Polkowicach szkoleniowca, Krzysztofa Koziorowicza, który przykłada wielką wagę do defensywy, a jego podopieczne zawsze są niewygodnym przeciwnikiem. Wilczyce zagrają zapewne z ogromną determinacją, bo będą chciały w Nowym Roku zatrzeć złe wrażenie, jakie pozostawiły po sobie przegrywając dość niespodziewanie ostatni pojedynek poprzedniego roku. 21 grudnia we własnej hali szczecinianki uległy MKS MOS Konin 51:61. Dla rywalek było to historyczne, bo pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Dla fanów ekipy z portowego miasta natomiast wielki szok.
Pierwszy mecz pomiędzy naszym CCC a Wilckami Morskimi zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenera Jacka Winnickiego. W Polkowicach mistrzynie Polski wygrały 76:52 nie pozostawiając rywalkom choćby cienia złudzeń, co do tego, kto jest lepszy. Ten mecz został rozegrany 30 października, a najlepiej punktującą koszykarką w naszej drużynie była Belinda Snell, która zapisała na swoim koncie 19?oczek?. Valeriya Musina rzuciła 12 punktów, a Dominika Owczarzak 11. W ekipie rywalek najskuteczniejszą koszykarką była Naketia Swanier, zdobywczyni 20 punktów. W tabeli Basket Ligi Kobiet zespół ze Szczecina zajmuje piąte miejsce. Ma na koncie 8 zwycięstw oraz 7 porażek. Nasza drużyna z 12 wygranymi i trzema porażkami jest druga.
Jutrzejszy mecz rozpocznie się o godzinie 17.45. Transmisję będzie można obejrzeć w SportKlubie oraz TVP Wrocław.