Jutro pierwsza kolejka prestiżowej Euroligi po przerwie świąteczno-noworocznej. Nasze dziewczyny zmierzą się w Wilnie z tamtejszym Kibirkstis-Vici. Polkowiczanki będą chciały wziąć rewanż na rywalkach za porażkę poniesioną w pierwszym meczu.
Polkowiczanki w sobotę w meczu na szczycie Basket Ligi Kobiet musiały uznać wyższość wicemistrzyń Polski, Wisły Can-Pack Kraków. Z kolei nasz jutrzejszy rywal, także w pojedynku topowych zespołów, z tym, że litewskiej ekstraklasy pokonał na wyjeździe Hoptrans Sirenos Kowno. To zwycięstwo pozwoliło koszykarkom z Wilna powrócić na fotel lidera. W Eurolidze podopieczne Jurgity Streimikyte nie spisują się tak dobrze. W sześciu rozegranych dotychczas meczach odnotowały dwa zwycięstwa. Jedno odniosły w konfrontacji z naszymi dziewczynami. W rozegranym 6 listopada meczu pokonały podopieczne Jacka Winnickiego w ich hali 68:66. Był to emocjonujący pojedynek, w którym najwięcej punktów dla zespołu z Litwy rzuciła Vita Kuktiene. Doświadczona rzucająca zdobyła dla swojej drużyny 18 punktów. Wśród polkowiczanek najskuteczniejsza okazała się wówczas Janel McCarville, zdobywczyni 14 punktów. Po 11 ?oczek? zapisano na koncie Belindy Snell i Jeleny Skerović. W porównaniu z pierwszym pojedynkiem pomiędzy jutrzejszymi przeciwnikami w ekipie z Wilna zaszła jedna zmiana kadrowa. W składzie pojawiła się rzucająca Marina Solopova. Zawodniczka zadebiutowała w pojedynku ligowym, w którym zaprezentowała się z dobrej strony rzucając 14 punktów. Wszystko wskazuje na to, że euroligowy debiut w barwach Kibirkstis-Vici zaliczy jutro przeciwko naszemu CCC.
Pojedynek pomiędzy naszymi dziewczynami a zespołem z Litwy będzie meczem sąsiadów w tabeli, bo w grupie C Euroligi, polkowiczanki z jedną wygraną oraz pięcioma porażkami na koncie zajmują miejsce piąte, a Litwinki są szóste. Początek środowego meczu o godzinie 19.30 naszego czasu. Transmisja LIVE z tego spotkania pod tym linkiem: http://www.sportotv.lt/rungtynes/2394/kibirkstis-vici-ccc