W drugim meczu półfinału Tauron Basket Ligi Kobiet mistrzynie Polski z Krakowa, podobnie jak w meczu numer jeden, pokonały nasze dziewczyny. Tym razem krakowianki wygrały 59:50.

Dzisiejszy pojedynek miał inny przebieg w porównaniu z potyczka otwierająca półfinałową rywalizację. Dziś początek był wyrównany. w pierwszej kwarcie polkowiczanki potrafiły nawet obejmować prowadzenie. Ostatecznie jednak po 10 minutach to gospodynie prowadziły 19:16. Druga kwarta była zdecydowanie najgorsza w wykonaniu naszej drużyny i to ona w decydujący sposób wpłynęła na losy meczu. Krakowianki wygrały ją 20:10, a nasze dziewczyny miały olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów.  W drugiej połowie mecz nadal był wyrównany, ale wiślaczki cały czas utrzymywały prowadzące oscylujące wokół dziesięciu punktów. Nie pozwalały podopiecznym trenera Rusina na zbytnie zbliżenie się do siebie. Mecz zakończył się wynikiem 59:50. Najskuteczniejszą koszykarka w szeregach mistrzyń Polski ponownie była Jantel Lavender, która tym razem rzuciła 11 punktów. Z kolei w naszej drużynie najlepiej punktowała Dominika Owczarzak, zdobywczyni 14 punktów.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 59:50

(19:16, 20:10, 9:8, 11:16)

Wisła Can-Pack:  Lavender 11, Quigley 10, Żurowska-Cegielska 8, Ziętara 7, Vandersloot 6, Skobel 6, Petronyte 5, Abdi 4, Ouvina 2, Ostasiewicz 0, Szott-Hejmej 0, Wilk 0.

CCC Polkowice: Owczarzak 14, Swanier 9, Sutherland 8, Sverrisdottir 5, Jeziorna 5, Greene 4, Kaczmarska 3, Majewska 2, Bucyk 0, Szczepanik 0.