Drużyna CCC Polkowice rozegra ostatni mecz w 2017 roku. W prestiżowej Eurolidze przyjdzie im stoczyć pojedynek z węgierskim Sopronem, który w grupie A zajmuje drugie miejsce.

Sopron w dotychczasowych ośmiu pojedynkach wygrał pięciokrotnie i trzy razy musiał uznać wyższośc rywalek. W tych pięciu wygranych meczach jest także pojedynek z naszym CCC Polkowice. W hali przy ulicy Dąbrowskiego przegraliśmy 18 października nieznacznie, 70:73. Wówczas losy zwycięstwa ważyły się do końcowej syreny, a mecz był pełen zwrotów akcji. śmiało można zaryzykować tezę, że także na Węgrzech będzie wiele walki i oba zespoły zrobią wszystko, by zakończyć rok zwycięstwem. W pierwszej potyczce pomiędzy jutrzejszymi rywalami najskuteczniejsza na parkiecie była Alysha Clark, która rzuciła 23 punkty. środkowa Sopronu, Tina Jovanovic zdobyła dla swojej drużyny 16 punktów i była najskuteczniejsza w drużynie gości. Jelena Milovanovic dołożyła 13 oczek. W dwóch ostatnich meczach Sopron zanotował wygrane. W Eurolidze pokonał Galatasaray 75:73, a w węgierskiej ekstraklasie, w której zajmuje trzecie miejsce, zdeklasował Vasas Akademia pokonując ten zespół 115:59. Liczbę stu zdobytych punktów przekroczyły także w ostatnim meczu Basket Ligi Kobiet Pomarańczowe, rzucając poznaniankom 103 oczka.

Kto z pary CCC – Sopron zakończy zwycięstwem rok 2017? Przekonamy się o tym w środę. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Transmisja meczu: LINK