Co słychać u euroligowych rywali CCC Polkowice? Rośnie w siłę zespół z Pragi, a kolejne wysokie zwycięstwa zanotowały m.in. drużyny ze Stambułu i Moskwy. Szczegóły w naszym cotygodniowym raporcie. Zapraszamy do lektury.
Galatasaray Stambuł ? ostatni mecz: 82:62 z Antakyą (dom, 25.01), bilans w lidze tureckiej: 16-1, bilans w Eurolidze: 6-2.
Galatasaray wciąż musi radzić sobie bez Alby Torrens, która wraca do zdrowia po przebytym zapaleniu płuc. Ekipa ze Stambułu w ubiegłym tygodniu nie poniosła jednak strat ani w Eurolidze, ani w lidze. W sobotę do zwycięstwa nad Antakyą ?Galatę? poprowadziła Amerykanka Kelsey Bone (18 punktów, 8 zbiórek), a niemal identyczne statystyki zanotowała jej rodaczka, Shavonte Zellous (17 punktów, 8 zbiórek).
USK Praga ? ostatni mecz: 97:44 ze Slavią Praga (wyjazd, 26.01), bilans w lidze czeskiej: 24-0, bilans w Eurolidze: 6-2.
W Eurolidze koszykarki USK Praga niespodziewanie przegrały na własnym parkiecie ze Spartakiem Moskwa (66:67), ale na krajowym podwórku o niespodziance nie mogło być mowy. Podopieczne Natalii Hejkovej gładko ograły Slavię Pragą.
W ubiegłym tygodniu w drużynie USK doszło do istotnej zmiany w składzie. Kontuzjowaną Amerykankę Layshię Clarendon zastąpiła Danielle Robinson. Ten ruch transferowy zdecydowanie trzeba zapisać działaczom mistrzyń Czech po stronie plusów.
WBC Nowy Zagrzeb ? ostatni mecz: 73:49 ze Spisską Nową Wsią (dom, 24.01), bilans w lidze chorwackiej: 12-0, bilans w Lidze środkowoeuropejskiej: 13-6, bilans w Eurolidze: 1-7.
Koszykarki z Zagrzebia sprawdziły swoją formę przed środowym meczem z CCC Polkowice w spotkaniu Ligi środkowoeuropejskiej. Mistrzynie Chorwacji pokonały na własnym parkiecie Spisską Nową Wieś 73:49. Po stronie gospodyń zdecydowanie wyróżniły się w tym meczu dwie zawodniczki: Jelena Ivezic (17 punktów, 7 zbiórek) i Luca Ivankovic (14 punktów, 13 zbiórek, 3 bloki).
Spartak Moskwa Widnoje Region ? ostatni mecz: 67:48 z Enisejem Krasnojarsk (dom, 26.01), bilans w lidze rosyjskiej: 10-4, bilans w Eurolidze: 5-2.
Spartak po zaskakującym zwycięstwie w Pradze, nie zawiódł także w meczu ligi rosyjskiej. Ekipa z podmoskiewskiego Widnoje pokonała pewnie Enisej Krasnojarsk różnicą prawie dwudziestu punktów, mimo ledwie 33-procentowej skuteczności w rzutach z gry. 18 punktów dla Spartaka zdobyła Natalia Vieru, a o jedno ?oczko? mniej rzuciła Evgenya Belyakova, która trafiła pięć ?trójek?.
Kibirkstis-VICI Wilno ? ostatni mecz: 70:42 z Aistes-LSU Kowno (wyjazd, 24.01), bilans w lidze litewskiej: 17-1, bilans w Eurolidze: 2-5.
Kibirsktis-VICI pauzowało w minionej kolejce Euroligi, a w rozgrywkach ligi litewskiej podopieczne Jurgity Streimikyte wysoko wygrały w Kownie. Najwięcej punktów (14) rzuciła rozgrywająca Ieva Krastina, a żadna z zawodniczek Kibirkstis-VICI nie spędziła na parkiecie więcej niż 24 minuty.
Perfumerias Avenida Salamanka ? ostatni mecz: 76:73 z Pais Vasco San Sebastian (wyjazd, 25.01), bilans w lidze hiszpańskiej 12-2, bilans w Eurolidze: 4-4.
Po środowej porażce w Polkowicach, koszykarki z Salamanki omal nie zaliczyły wpadki w lidze hiszpańskiej. Drużyna trenera Victora Lapeny z wielkim trudem wygrała w San Sebastian (76:73), choć jeszcze po trzech kwartach gospodynie prowadziły siedmioma punktami.
W zespole Perfumerias Avenidy na przyzwoitym poziomie zagrały zaledwie trzy zawodniczki: Eshaya Murphy (31 punktów, 8 przechwytów), Angelica Robinson (20 punktów, 11 zbiórek) i Marija Rezan (12 punktów, 8 zbiórek).