W wielkim finale Tauron Basket Ligi Kobiet po dwóch meczach w Krakowie jest remis 1:1. W środę i czwartek (23-24 kwietnia) o godz. 18:00 zostaną rozegrane kolejne dwa pojedynki. Gospodarzem tych konfrontacji będzie CCC Polkowice!
Dzięki zwycięstwu 65:53 w meczu nr 2, koszykarki CCC nie tylko wyrównały stan rywalizacji, ale także zabrały Wiśle Can-Pack Kraków atut własnego parkietu.
Przypominamy, że finałowa rywalizacja toczyć się będzie do momentu, w którym jedna z drużyn zanotuje trzy wygrane. Biorąc pod uwagę fakt, że dwa najbliższe spotkania odbędą się w Polkowicach, nietrudno o stwierdzenie, że mistrzynie Polski mają wymarzoną okazję do tego, by przed własną publicznością rozstrzygnąć finał na swoją korzyść i tym samym obronić tytuł. Oczywiście nie będzie to proste, bo Wisła z pewnością przyjedzie do Polkowic z zamiarem odniesienia nie jednego, ale nawet dwóch zwycięstw.
? Niezmiernie ważny będzie trzeci mecz ? uważa Jacek Winnicki, trener CCC Polkowice. – Nie myślimy o tym, żeby wygrać te dwa spotkania, ale o tym, by zagrać je jak najlepiej. Gra jest cały czas otwarta. Musimy skoncentrować się przede wszystkim na najbliższym, środowym pojedynku, który będzie absolutnie kluczowy.
środowy i czwartkowy mecz będzie można zobaczyć na żywo na antenie Sportklubu, ale zdecydowanie bardziej polecamy opcję obejrzenia pojedynków CCC – Wisła w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach.
Z inicjatywy burmistrza Polkowic Wiesława Wabika oraz zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice dla mieszkańców gminy Polkowice wstęp na oba spotkania jest darmowy. Odbiór wejściówek na dwie godziny przed każdym meczem w kasie biletowej.
– Zapraszamy wszystkich kibiców na nasze mecze. Stwórzcie taką atmosferę, która pomoże nam wygrać kolejne dwa spotkania – mówi Agnieszka Majewska, kapitan CCC Polkowice.
Terminarz spotkań finałowych
Mecz nr 1: Wisła ? CCC 56:47
Mecz nr 2: Wisła ? CCC 53:65
Mecz nr 3: CCC ? Wisła (Polkowice, 23 kwietnia, godz. 18:00)
Mecz nr 4: CCC ? Wisła (Polkowice, 24 kwietnia, godz. 18:00)
ewentualnie
Mecz nr 5: Wisła ? CCC (Kraków, 27 kwietnia, godz. 16:00)

Share This