Koszykarki CCC Polkowice mają przed sobą ostatni mecz fazy grupowej Euroligi. W środę (19.02) o godz. 18 “pomarańczowe” zmierzą się z Galatasarayem Odeabank Stambuł.
Sytuacja mistrzyń Polski w grupie C jest wciąż klarowna. Polkowiczanki mają praktycznie pewny awans do dalszej fazy gier. Wystarczy, że pokonają “Galatę” lub, w przypadku porażki, Kibirkstis-VICI Wilno nie wygra więcej niż jednego z dwóch pozostałych spotkań. Mistrzynie Litwy zagrają jeszcze z ZVVZ USK Praga (dom) i Galatasarayem (wyjazd).
Faworytem środowego meczu w Polkowicach jest ekipa ze Stambułu. W składzie wicemistrzyń Turcji nie brakuje znakomitych zawodniczek. Wspomnieć można choćby o Albie Torrens, Sancho Lyttle, Shavonte Zellous czy Isil Alben. Potencjał kadrowy “Galaty” śmiało pozwala celować tej drużynie w awans do Final Eight.
Pierwsze w tym sezonie starcie Galatasarayu z CCC zakończyło się wygraną tureckiej drużyny 62:49. 22 punkty dla drużyny ze Stambułu zdobyła wówczas Zellous, a dla polkowiczanek 19 “oczek” rzuciła Belinda Snell. W zespole wicemistrzyń Turcji nie zagrały w tamtym meczu dwie podstawowe zawodniczki, Torrens i Lyttle, które były kontuzjowane.
W tym roku kalendarzowym Galatasaray spisuje się w Eurolidze poniżej oczekiwań. Podopieczne Ekrema Memnuna przegrały trzy z czterech rozegranych spotkań – z Perfumerias Avenidą Salamanka (48:68), Spartakiem Moskwa Region Widnoje (59:73) i ZVVZ USK Praga (58:63).
Mecz CCC Polkowice – Galatasaray Odeabank Stambuł będzie transmitowany na żywo w TVP Sport.

Share This