Nasze dziewczyny bez żadnych kłopotów udźwignęły ciężar bycia faworytem dzisiejszego meczu w dalekich Siedlcach. Pokonały gospodynie pewnie 102:65 nie pozostawiając im złudzeń co do tego, kto jest lepszy.

W dzisiejszym meczu w miarę wyrównana walka toczyła się w pierwszych dwóch kwartach, kiedy to przewaga podopiecznych trenera Marosa Kovacika była ledwie kilkupunktowa. Do przerwy gospodynie przegrywały 38:45. Po zmianie stron polkowiczanki dzieliły i rządziły na parkiecie w Siedlcach. Im bliżej końcowej syreny, tym większa była przewaga naszych dziewczyn. Trzecią kwartę polkowiczanki wygrały 30:13 i głowy obserwujących ten mecz zaprzątała myśl, czy naszym dziewczynom uda się zdobyć sto punktów. Blisko trzy minuty przed końcem meczu, po tym jak do kosza gospodyń trafiła Magdalena Leciejewska na tablicy świetlnej w siedleckiej hali pojawił się wynik 61:98. Wówczas stało się jasne, że bariera stu punktów zostanie przełamana. Koszykarką, która zdobyła setny punkt okazała się Lauren Ervin. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewczyn 102:65. Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach pomarańczowych była Alysha Clark, która rzuciła 23 punkty, która zaliczyła także sześć zbiórek oraz sześć asyst. 10 piłek z tablic zebrała Magdalena Leciejewska. W tym elemencie polkowiczanki panowały dziś niepodzielnie nad rywalkami. Zebrały 41 piłek, rywalki zaledwie 19. Dzisiejszy mecz był drugim w obecnym sezonie, w którym nasze dziewczyny przekroczyły liczbę stu zdobytych punktów. Po raz pierwszy zdarzyło się to 16 grudnia w Poznaniu. Wówczas pokonały Eneę AZS 103:53.

PGE MKK Siedlce – CCC Polkowice 65:102

(16:21, 22:24, 13:30, 14:27)

PGE MKK: Mołłowa 20, Trzeciak 13, Parysek-Bochniak 12, Kondus 11, Dusanić 6, Stępień 3, Lapszynski 0, Gajw 0.

CCC: Clark 23, Stankiewicz 19, Fagbenle 15, Sandrić 13, Puss 12, Leciejewska 8, Ervin 8, Spanou 2, Idziorek 0.