W ostatnim meczu rundy zasadniczej Basket Ligi Kobiet nasze dziewczyny wysoko pokonały na wyjeździe PGE MKK Siedlce. Polkowiczanki wygrały 103:66, a Jamierra Faulkner rzuciła w tym meczu aż 32 punkty. W ćwierćfinale zagramy z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego.

Pierwsza kwarta dzisiejszego meczu to radosna gra obu zespołów. Zarówno gospodynie, jak i polkowiczanki wykazywały się polotem w ataku, niezbyt dużą wagę przykładając do obrony. W efekcie po 10 minutach polkowiczanki prowadziły 28:25. W drugiej kwarcie nasze dziewczyny utrzymywały wysoką skuteczność w ataku, ale zaczęły także mocniej bronić. Dzięki temu, gospodynie miały coraz więcej problemów ze zdobywaniem punktów. Polkowiczanki imponowały szybkim atakiem i postawą pod koszami, gdzie ich łupem padała większość piłek.To przełożyło się na wynik. W miarę upływu kolejnych minut przewaga punktowa podopiecznych trenera Marosa Kovacika rosła. Po 20 minutach gry polkowiczanki prowadziły różnicą 22 punktów (57:35). Największy wkłąd w zdobywanie punktów miał tercet – Valeiya Musina, Jamierra Faulkner oraz Isabelle Harrison. Te zawodniczki zdobyły dla swojej druzyny 39 punktów. W drużynie gospodyń najlpeiej punktowała Roksana Schmidt, która w poprzednim sezonie braniła barw naszej drużyny. Na jej koncie zapisano 10 „oczek”.

Druga połowa dzisiejszego meczu to pełna kontrola naszego zespołu nad wydarzeniami na parkiecie i rosnąca przewaga. Rywalki miały bardzo niewiele do powiedzenia w strefie podkoszowej, popełniały wiele strat, co było wodą na młyn polkowiczanek.  W naszej drużynie dobrze funkcjonował szybki atak. Poza tym sporo punktów zdobywały zmienniczki. Gospodynie nie miały zbyt wielu mozliwości ograniczenia ofensywnej swobody naszych dziewczyn. 26 sekund przed końcem meczu, gdy zza linii 675 cm trafiła Jamierra Faulkner nasz zespół miał na koncie 100 zdobytych punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną polkowiczanek 103:66. W końcowej tabeli rundy zasadniczej zajęliśmy ostatecznie piąte miejsce i w ćwierćfinale zmierzymy się z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

PGE MKK Siedlce – CCC Polkowice 66:103

(25:28, 10:29, 10:21, 21:25)

MKK: Trzeciak 14, Mollova 13, Parysek 10, Schmidt 10, Poboży 9, Wajler 8, Żukowska 2, Naczk 0, Parzeńska 0.

CCC: Faulkner 32, V. Musina 19, Harrison 15, Rezan 12, Leciejewska 8, Gajda 6, Urbaniak 5, Stankiewicz 2, Idziorek 2, R. Musina 2.