Nasze dziewczyny odwiedziły dziś wyjątkowe dzieci – małych pacjentów oddziału pediatrycznego Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. Wizyta odbyła się w ramach akcji „Polkowicki sport – ku pokrzepieniu serc”.

To już kolejna wizyta polkowickich koszykarek w szpitalu.

– Staramy się dwa razy w roku odwiedzać małych pacjentów. Lubimy pomagać, a te wizyty są wyjątkowe. Bardzo się cieszymy, że możemy podarować chwile radości tym dzieciakom, które na co dzień cierpią – mówi Agnieszka Majewska, kapitan MKS Polkowice.

Podczas każdej wizyty polkowickich koszykarek w lubińskim szpitalu dzieci otrzymują prezenty. Tym razem zawodniczki podarowały maluchom maskotki klubowe oraz inne gadżety. Dzieciaki przyjmowały je z uśmiechami na twarzy.

– Ujrzeć radość w oczach chorego dziecka to największa nagroda. Zawsze chętnie poświęcamy swój czas na takie wizyty, bo one dużo dają także nam. Pozwalają docenić, to co w życiu najważniejsze – przyznaje Agnieszka Majewska.

Dziś polkowiczanki odwiedziły dzieci w lubińskim szpitalu, a już w sobotę pierwszy mecz o brązowe medale Tauron Basket Ligi. Nasze dziewczyny zmierzą się we Wrocławiu z tamtejszą ślęza. Rywalizacja będzie się toczyć do dwóch zwycięstw.