Międzynarodowy Turniej o Puchar CCC zakończony. Koszykarki Good Angels Koszyce pokonały w finale CCC Polkowice 53:66. Trzecie miejsce w dwudniowej, międzynarodowej rywalizacji przypadło Artego Bydgoszcz.

W pierwszej części finału drużyna z Koszyc nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł naszym koszykarkom. Zacięta walka pod koszami, częste faule i szczelna obrona gości sprawiały „Pomarańczowym” spore problemy. Sygnał do ataku w drugiej kwarcie dały Valeriya Musina i Magdalena Idziorek. Ich celne rzuty doprowadziły do remisu po 21 na trzy minuty do końca pierwszej połowy spotkania.

[o_d]3364[o_d]

W dalszej części finału doskonale dysponowane rywalki nie pozwoliły objąć prowadzenia gospodarzom. W szeregach polkowickiej ekipy wyczuć się dało sparingowy charakter spotkania. Trener Vadim Czeczuro dał szansę na grę wszystkim podopiecznym szukając optymalnej taktyki i ustawienia na sezon. Polkowiczanki w finale Międzynarodowego Turnieju o Puchar CCC zajęły ostatecznie drugie miejsce, przegrywając z Good Angels Koszyce 53:66. W meczu o trzecie miejsce Artego Bydgoszcz pokonało Valosun Brno 75:66.

[o_d]3367[o_d]

Przed naszą drużyną ostatnia prosta przygotowań do sezonu. Na kolejny sprawdzian przed rywalizacją o punkty koszykarki CCC pojadą do Wrocławia. Turniej „Wrocławska Iglica 2016” odbędzie się w dniach 23 – 25 września.