W grodzie Kopernika zmierzymy się z miejscową Energą. Zapowiadają się wielkie emocje, bo rywalki, podobnie jak nasze dziewczyny kroczą ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa. Początek meczu o godzinie 18:00.

14 stycznia Energa przegrała we własnej hali derbowy pojedynek z Artego Bydgoszcz 76:85. Od tego dnia podopieczne trenera Algirdasa Paulauskusa wygrały pięć kolejnych meczów, a rywali miały naprawdę bardzo wymagających, bo mierzyły się między innymi z wicemistrzem oraz mistrzem Polski. Wisłę Energa pokonała w Krakowie 77:72, a ślęzę w Toruniu 72:49. Te wyniki świadczą o sile zespołu z miasta pierników i każą do jutrzejszego meczu podchodzić z wielką koncentracją. Polkowiczanki pieczołowicie przygotowują się do tej potyczki. Sztab szkoleniowy analizuje zagrania rywalek, a koszykarki w pocie czoła ćwiczą schematy, które mają dać kolejne zwycięstwo. Seria ligowych wygranych naszych dziewczyny jest o jeden mecz dłuższa, a ostatnią porażkę polkowiczanki poniosły tego samego dnia, co jutrzejsze rywalki – 14 stycznia. Wówczas lepszy od CCC okazał się zespół z Gorzowa Wielkopolskiego, który w hali przy ulicy Dąbrowskiego wygrał 91:83.

Jutrzejsi rywale są więc na fali wznoszącej i chcą dopisać do swojego dorobku kolejne zwycięstwo. To uda się tylko jednej z drużyn. My oczywiście wierzymy w nasz team. W ekipie z grodu Kopernika szczególnie groźne są Alexis Hornubckle, Agnieszka Skobel, Kelly Cain oraz Lauren Mansfield. Każda z tych zawodniczek ma średnią zdobywanych punktów powyżej 10 i to im trzeba poświęcić szczególną uwagę. Nasz sztab szkoleniowy z pewnością wie, co zrobić, by ograniczyć swobodę boiskowych poczynań tego kwartetu.

Jutrzejszy mecz to szlagier kolejki. Będzie też wyjątkowy dla jednej z najbardziej doświadczonych koszykarek występujących na parkietach Energa Basket Ligi kobiet – torunianki Emilii Tłumak, która w ekstraklasowych rozgrywkach debiutowała w 1997 roku. Jutro rozegra w najwyższej klasie rozgrywkowej mecz numer 500. Początek toruńskiej batalii o 18:00. Transmisję będzie można oglądać na stronie internetowej TV Toruń pod adresem http://www.toruntv.pl/.