Po sobotnim zwycięstwie w Szczecinie jutro podopieczne trenera Jacka Winnickiego czeka kolejny trudny mecz. W grodzie Kopernika przyjdzie im zmierzyć się z miejscową Energą, która we własnej hali jest bardzo groźna.
Torunianki w tabeli Basket Ligi Kobiet zajmują trzecie miejsce, czyli plasują się tuż za naszą drużyną. Z tego względu jutrzejszy pojedynek śmiało można uznać za hit kolejki. Podopieczne trenera Elmedina Omanicia mają na koncie 11 zwycięstw oraz pięć porażek. W sobotę torunianki musiały wznieść się na wyżyny, aby pokonać we własnej hali Basket ROW Rybnik. Do wyłonienia zwycięzcy w tym pojedynku potrzebna była dogrywka. W tej nasz jutrzejszy rywal dominował na parkiecie rzucając rybniczankom 12 punktów, a tracąc zaledwie dwa. W tamtym pojedynku najwięcej punktów dla torunianek zdobyły – skrzydłowa z Chorwacji Matea Vrdoljak ? 19 oraz znana z występów w naszej drużynie ? Joanna Walich, na której koncie zapisano 17 ?oczek?.
Pierwszy pojedynek pomiędzy CCC a Energą niespodziewanie miał bardzo jednostronny przebieg. Nasze dziewczyny pokonały rywalki 82:53, a najlepiej punktującymi koszykarkami w gronie podopiecznych trenera Jacka Winnickiego okazały się Agnieszka Majewska, zdobywczyni 14 punktów oraz Janel McCarville, która zapisała na swoim koncie punktów 12. W ekipie rywalek najskuteczniejsza okazała się najlepsza snajperka torunianek, Lorin Dixon, która zdobyła dla swojej drużyny 16 punktów.
W swoim pierwszym meczu po przerwie świąteczno-noworocznej nasze dziewczyny zaprezentowały skuteczną grę w Szczecinie zwycięsko wchodząc w nowy rok. Liczymy na to, że w Toruniu polkowiczanki powiększa liczbę zwycięstw i po efektownej, emocjonującej grze okażą się lepsze od gospodyń. Początek meczu o godzinie 19.