Podkoszowa Dallas Wings, Theresa Plaisance dołączy do drużyny George’a Dikeoulakosa i w sezonie 2017/2018 reprezentować będzie barwy CCC Polkowice.

Mierząca 196 cm wzrostu 25-latka z Nowego Orleanu w stanie Luizjana, może występować na pozycjach 4/5. Jej dużym atutem, obok bardzo dobrych warunków fizycznych predysponujących do walki pod koszami, jest rzut z dystansu.

Amerykanka rozgrywa obecnie swój czwarty sezon w najlepszej lidze zawodowej świata – WNBA. W 2014 roku została wybrana w drafcie przez Tulsę Shock, a po dwóch latach trafiła do Dallas Wings. Aktualnie, w barwach tego zespołu notuje przeciętnie 8,2 punkty i 3,5 zbiórek, przy prawie 40% skuteczności rzutów za 3 punkty. Na parkiecie spędza średnio nieo poniżej 20 minut.

Nowa zawodniczka CCC ma już za sobą występy na europejskich parkietach. W minionych sezonach grała w Turcji (Botas Spor Adana), Izraelu (Maccabi Ashdod, jej koleżanką w drużynie była Alysha Clark) i Włoszech (Dike Napoli). W sezonie 2016/2017 dla ekipy ze słonecznej Italii zdobywała przeciętnie 15,0 punktów i dokładała do tego 10,6 zbiórek.

Aktualny skład CCC Polkowice: Theresa Plaisance, Temi Fagbenle, Elina Babkina, Alysha Clark, Magdalena Leciejewska, Angelika Stankiewicz, Weronika Gajda, Magdalena Idziorek.

[o_d]5562[o_d]

Share This