MVP finałów pozostanie Pomarańczowa! Na polkowickim parkiecie ponownie zobaczymy Temi Fagbenle.

Im dłużej trwał sezon tym Temi Fagbenle była większym wsparciem w walce o mistrzostwo Polski. Podkoszowa notowała średnio 15,3 pkt. w meczu na 60% skuteczności z gry i stanowiła o sile zespołu w strefie podkoszowej. Za grę w finałach 26-letnia koszykarka została wyróżniona nagrodą im. Małgorzaty Dydek przyznawaną dla MVP finałów.

Przedłużenie kontraktu z Temi było jednym z naszych priorytetów na początku przygotowań do nowego sezonu. Pomimo ofert z wielu klubów wybrała grę u nas, co nas bardzo cieszy. Jesteśmy pewni, że będzie naszą silną bronią – mówi Valeriya Musina, generalny menedżer CCC Polkowice.

W trakcie naszych przygotowań do startu nowego sezonu, Temi Fagbenle z drużyną Minnesota Lynx walczyć będzie o obronę mistrzostwa WNBA.

Temi, a dokładniej Temitope Titilola Oluwatobilọba Fagbenle urodziła się w Baltimore w stanie Maryland. Z pochodzenia jest Nigeryjką, a większość życia spędziła w Londynie i z tego właśnie powodu posiada także brytyjski paszport uprawniający ją do gry w reprezentacji Wielkiej Brytanii, której jest kluczową zawodniczką. W barwach narodowych w wieku niespełna 20 lat wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Temi Fagbenle jest po Miljanie Bojović drugą zawodniczką, która przedłużyła kontrakt z CCC Polkowice.

[o_d]7559[o_d]