22-letnia amerykańska skrzydłowa Taylor Hall podpisała kontrakt z CCC Polkowice i za równo miesiąc dołączy do ekipy wicemistrzyń Polski.
Hall jest tegoroczną absolwentką Uniwersytetu Tennessee w Chattanoodze. Mierząca 187 centymetrów koszykarka może występować na obu pozycjach skrzydłowych.
W ostatnim roku gry na uczelni UTC, Hall notowała przeciętnie 15 punktów, 8,6 zbiórek, 4,5 asysty, 2,5 przechwytów oraz 1 blok. Dobra gra zaowocowała otrzymaniem tytułu najlepszego gracza roku oraz najlepszego obrońcy roku w konferencji, w której występował jej zespół.
– Jestem bardzo przejęta faktem, że już wkrótce zagram w Polsce, chociaż na dziś sama nie wiem, czego oczekiwać. Przejście z koszykówki uniwersyteckiej na profesjonalną, podobnie jak i sama obecność w zupełnie nowym otoczeniu, prawdopodobnie spowodują, że początki mogą być trudne, ale już nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko się zacznie. Możliwość gry w profesjonalnym zespole, w Polkowicach, to dla mnie ogromne wyróżnienie ? skomentowała podpisanie kontraktu z drużyną wicemistrzyń Polski Taylor Hall.