Reprezentacja koszykarek Zespołu Szkół w Polkowicach bezkonkurencyjna podczas Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych rozegranych w Łodzi! Polkowiczanki nie dały rywalkom choćby cienia szans i pewnie zwyciężyły we wszystkich meczach.

O skali przewagi naszych dziewczyn, z których większość doskonali koszykarskie rzemiosło w MKS Polkowice, najlepiej świadczy fakt, że w finałowym pojedynku pokonały drużynę z Zabrza 73:35. To nie było zwycięstwo, a nokaut. Polkowiczanki prowadzone przez trenerów Zdzisława Waneckiego oraz Michała Grzesika zdeklasowały rywalki, z każdą kolejną minutą powiększając swoją przewagę.

We wcześniejszych meczach nasza drużyna pewnie zwyciężyła w meczach grupowych. Polkowiczanki najpierw odprawiły z kwitkiem zespół z Żyrardowa zwyciężając 60:40 potem pokonały rywalki z Nowego Sącza 46:33, a w ostatnim meczu były lepsze od przeciwniczek z Kutna – 52:43.

– Jechaliśmy do Łodzi z nastawieniem na ostrą walkę w każdym pojedynku. Wiedzieliśmy, że ten zespół jest na tyle mocny, że stać go na walkę o medale. Nasza drużyna opiera się na dziewczynkach trenujących koszykówkę w klubie MKS Polkowice. Dzięki temu jest to bardzo zgrany team, w którym mamy wiele utalentowanych zawodniczek. Złoty medal wywalczony w Łodzi to największy sukces w historii szkoły. Nigdy wcześniej, w żadnej dyscyplinie sportu reprezentacja szkoły nie zdobyła tytułu Mistrza Polski. To ogromny sukces – mówią trenerzy naszej drużyny.

– Rozpiera nas duma. Mistrzostwo Polski to wielkie osiągnięcie, ukoronowanie ciężkiej pracy wykonanej przez nasze młode koszykarki pod czujnym okiem trenerów – podkreśla Jolanta Rubiś-Kulczycka, wicedyrektor Zespołu Szkół.

Złoty medal dla drużyny Zespołu Szkół to nie jest jedyny sukces odniesiony przez polkowiczanki podczas turnieju finałowego w Łodzi. Najlepszą zawodniczką całej imprezy została rozgrywająca naszego zespołu Justyna Fura, a Katarzyna Siewruk została wybrana do pierwszej piątki turnieju.

Mistrzowski zespół tworzyły – Justyna Fura, Jolanta Figas, Katarzyna Siewruk, Paulina Żukowska, Agata Wnuczyńska, Marika Jochańska, Natalia Bucyk, Wiktoria Hałubek, Malwina Rybak, Alicja Siwek, Patrycja Dzieciątkowska, Maria Rudzińska.