Choć Mikołajki były wczoraj to dzieci z placówki socjalizacyjnej „Skarbek” prezenty otrzymały dziś. Z rąk koszykarek MKS Polkowice podczas spotkania opatrzonego hasłem – “Polkowicki sport – ku pokrzepieniu serc”.

Maluchy z wielką radością przywitały Angelikę Stankiewicz, Magdę Kaczmarską, Natalię Bucyk oraz menedżera naszego klubu, Kubę Patykowskiego. Początkowo były trochę nieśmiałe, ale w miarę upływu czasu lody ulegały skruszeniu, a po kilkunastu minutach było już bardzo przyjacielsko. Dzieciaki prezentowały swoje umiejętnością wokalne, taneczne, recytatorskie, a także sportowe. Niektórzy efektownie kręcili hula-hopem, inni śpiewali. Jeszcze inni recytowali wiersze. Wszystko po to, by otrzymać maskotki Wiktora, który na co dzień zagrzewa nasze koszykarki do walki na parkietach ekstraklasy. Zagrzewa bardzo skutecznie, bo zespół ma na koncie osiem zwycięstw odniesionych z rzędu. W trakcie dzisiejszej wizyty były nie tylko rozmowy przy cieście oraz owocach, ale także wspólne zabawy i robienie zdjęć. No i zaproszenie na najbliższy bardzo ważny mecz, ze ślęzą Wrocław. Z całą pewnością z tego spotkania wiele pozytywów wyniosły zarówno dzieci jak i nasze koszykarki. Dla tych pierwszych było to ekscytujące wydarzenie z uwagi na możliwość wspólnej zabawy z bohaterkami koszykarskich parkietów, dla samych zawodniczek zaś przemiła odskocznia od codziennego rytmu wyznaczanego przez treningi. No i zapewne dodatkowe wsparcie podczas najbliższego meczu.