EBLK: Świetne Pomarańczowe. Wisła pokonana.

3

LISTOPADA, 2019

Agresywna gra i wygrana walka na tablicach dały polkowiczankom zwycięstwo w 6. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

Wysokie zwycięstwo Pomarańczowych nie oddaje prawdziwego obrazu tego meczu. Spotkanie było bardzo intensywne i zacięte. Pomarańczowe sukcesywnie powiększały przewagę punktową dzięki agresywnej grze w ataku i skutecznej walce na tablicach. Mistrzynie Polski zanotowały w tym spotkaniu o 20 zbiórek więcej od Wisły, co odegrało kluczową rolę w scenariuszu niedzielnego starcia. 

Trzydzieści punktów różnicy nie mówi nic o tym meczu. Każda piłka, zbiórka i walka po obu stronach parkietu były istotnymi elementami tego starcia. To był dobry mecz i jestem zadowolony z gry naszego zespołu. Gratulacje dla moich zawodniczek, ponieważ udało im się zagrać bardzo dobre spotkanie pomimo bardzo intensywnego grania i dalekich wyjazdów. Dziękuję im za wspaniałą walkę. – po meczu mówił trener Maros Kovacik. 

CCC Polkowice pokonało Wisłę Kraków 75:46. Jedną z najlepszych zawodniczek tego dnia była Weronika Gajda, która podkreśliła trudy meczu – Wynik nie odzwierciedla tego, jak trudny był to dla nas mecz. Cieszy nas to, że w końcu grałyśmy równo i stabilnie. Funkcjonowała obrona oraz atak i oby tak było zawsze. Najważniejsze, że trener jest z nas dumny, o czym powiedział nam tuż po meczu.

Podopieczne trenera Marosa Kovacika kolejne spotkanie rozegrają w Turcji. W najbliższą środę 6 listopada w rozgrywkach EuroCup Women zmierzą się z drużyną z Kayseri. Mecz ten może okazać się najważniejszym w walce o awans do kolejnej fazy tych rozgrywek. 

Punkty dla CCC Polkowice: Weronika Gajda 15, Denesha Stallworth 15, Danielle Robinson 12, Maria Conde 10, Ana Maria Filip 8, Artemis Spanou 7, Miljana Bojović 6, Monika Naczk 2.

Punkty dla Wisły Kraków: Krystal Vaughn, Katarzyna Trzeciak 12, Gabija Meškonytė 9, Magdalena Ziętara 3, Chloe Wells, Kadri-Ann Lass 2, Łucja Grzenkowicz 1.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This