Wspólne wykonywanie ćwiczeń, rzuty do kosza, zdjęcia i autografy, a przede wszystkim mnóstwo uśmiechów na twarzach dzieciaków – tak w skrócie można opisać dzisiejszy trening otwarty pod hasłem „Polkowice zakochane w koszykówce”, którego współorganizatorem była gmina Polkowice.

Czwartą drużynę zakończonego niedawno sezonu Tauron Basket Ligi reprezentowali dziś – Vadim Czeczuro, pierwszy trener, a także koszykarki – Agnieszka Majewska, Angelika Stankiewicz, Natalia Bucyk i Paulina Żukowska. W rolę „władcy mikrofonu” wcielił się menedżer zespołu, Kuba Patykowski, który na bieżąco pytał o wrażenie młodych adeptek koszykarskiego rzemiosła wykonujących kolejne ćwiczenia. Było także opowiadanie o wrażeniach z meczów naszych koszykarek, bo okazało się, że większość uczestników dzisiejszego treningu to wierni fani naszej drużyny regularnie wspierający ją w meczach ekstraklasy. Dziś były – wspólna rozgrzewka, liczne ćwiczenia, rzuty do kosza, a na deser autografy, pozowanie do wspólnych zdjęć.

– Super spędzony czas, świetna inicjatywy. Dzieci mogły poznać bliżej koszykarki, które oglądają walczące na parkietach. Dla nich to wielka sprawa – takie opinie dominowały wśród rodziców, co tylko potwierdza, że pomysł organizacji dzisiejszego wydarzenia był strzałem w „dziesiątkę”.