Koszykarska Europa wróciła do gry po przerwie świąteczno-noworocznej, więc czas na pierwszy w 2014 roku raport z poczynań zespołów, z którymi CCC Polkowice rywalizuje w Eurolidze.
Galatasaray Stambuł ? ostatni mecz: 79:54 z Konak Belediyesi (dom, 4.01), bilans w lidze tureckiej: 14-1, bilans w Eurolidze: 5-1.
Koszykarski rok 2014 wicemistrzynie Turcji rozpoczęły od łatwego zwycięstwa nad jednym ze słabszych zespołów w lidze. W spotkaniu z Konak Belediyesi z powodu grypy nie zagrała Alba Torrens, ale Hiszpankę godnie zastąpiły Shavonte Zellous (16 punktów), Sebnem Kimyacioglu (13), Nevriye Yilmaz (12) i Kelsey Bone (10).
USK Praga ? ostatni mecz: 90:43 ze Strakonicami (dom, 5.01), bilans w lidze czeskiej: 21-0, bilans w Eurolidze: 5-1.
USK z łatwością pokonało Strakonice, mimo że Natalia Hejkova miała dodyspozycji w tym spotkaniu zaledwie osiem zawodniczek. Nieobecne byłyAmerykanka Layshia Clarendon i Michaela Stejskalova. 22 punkty i 7 zbiórek zanotowała amerykańska środkowa Kia Vaughn, a 18 punktów i 10 zbiórek miała inna wysoka zawodniczka, Ilona Burgrova. W składzie mistrzyń Czech w minionym tygodniu zaszła jedna zmiana. Z przyczyn rodzinnych z zespołem pożegnała się Belgijka Evelien Callens, a wjej miejsce pozyskano 20-letnią Anę Pocek (dawniej Turcinovic), reprezentantkę Czarnogóry.

WBC Nowy Zagrzeb ? ostatni mecz: 63:88 z Good Angels Koszyce (wyjazd, 4.01) bilans w lidze chorwackiej: 10-0, bilans w Lidze środkowoeuropejskiej: 10-5, bilans w Eurolidze: 1-5.
Na pozytywne efekty wymiany połowy składu działacze w Zagrzebiu chyba muszą jeszcze trochę poczekać. W pierwszym tegorocznym spotkaniu mistrzynie Chorwacji zagrały w Koszycach z Good Angels i przegrały aż 63:88. Spośród nowych zawodniczek najlepiej zaprezentowały się Jelena Ivezic (17 punktów) i Elina Babkina (11 punktów). Przyjezdne popełniły w tym meczu aż 29 strat.
Spartak Moskwa Widnoje Region ? ostatni mecz: 81:72 z Dynamem GUVD Nowosybirsk (dom, 5.01), bilans w lidze rosyjskiej: 7-3, bilans w Eurolidze: 4-2.
Spartak pokonał w ligowym meczu Dynamo GUVD Nowosybirsk dziewięcioma punktami, choć jeszcze po trzech kwartach zespół z podmoskiewskiego Widnoje wygrywał tylko jednym oczkiem (56:55). 19 punktów i 11 zbiórek zapisała na swym koncie rzucająca Evgenya Belyakova, a 18 punktów i 8 zbiórek zanotowała Sonja Petrovic. W Spartaku zadebiutowała pozyskana przed końcem 2013 roku Tijana Ajdukovic. Serbska środkowa uzbierała 6 punktów i 7 zbiórek.
Kibirkstis-VICI Wilno ? ostatni mecz: 93:40 z Jaunieji Talentai (dom, 3.01), bilans w lidze litewskiej: 14-1, bilans w Eurolidze: 2-4.
Mistrzynie Litwy pierwszy tegoroczny mecz wygrały różnicą ponad pięćdziesięciu punktów. To jednak żadna niespodzianka, skoro przeciwnikiem był przedostatni zespół w lidze. Rozgrywająca Kibirsktis-VICI Ieva Krastina zanotowała w tym meczu 10 punktów, 5 asyst i aż 10 przechwytów. Pod względem zdobyczy punktowych najlepsza była Greta Sniokaite (15 ?oczek?).
Perfumerias Avenida Salamanka ? bilans w lidze hiszpańskiej 9-2, bilans w Eurolidze: 3-3.
W lidze hiszpańskiej przerwa świąteczno-noworoczna jeszcze trwa. Perfumerias Avenida Salamanka wróci do gry 11 stycznia. Tego dnia zespół trenera Victora Lapeny rozegra wyjazdowy mecz w Burgos.