Reprezentacja Polski koszykarek przegrała wczoraj mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy z Białorusią. Gospodynie wygrały 79:62. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyła nasza Angelika Stankiewicz.

Popularna „Siwa” zapisała na swoim koncie 18 „oczek”. Potrzebowała do tego 28 minut gry. Angelika wyszła na parkiet w Mińsku w pierwszej piątce naszej drużyny narodowej. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie Białorusinki dominowały. Miały znacząco wyższą skuteczność rzutów, a także panowały w walce pod tablicami. W efekcie do przerwy prowadziły 46:25. W drugiej połowie Polki toczyły wyrównaną walkę, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek. Polki poniosły drugą porażkę w trzecim meczu eliminacyjnym i w grupie G są na drugim miejscu. Do rozegrania pozostał im jeszcze jeden mecz. 23 listopada zmierzą się z Belgią.

W eliminacjach biorą udział 33 zespoły, podzielone na dziewięć grup – sześć czterozespołowych i trzy z trzema drużynami. Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy oraz sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Czechy, jako gospodarz mają zapewniony udział w turnieju.

Share This