22-letnia zawodniczka występująca na pozycji niskiej skrzydłowej lub rzucającej podpisała roczny kontrakt z czwartą drużyną poprzedniego sezonu i tym samym dołączyła do Agnieszki Majewskiej. Magdaleny Kaczmarskiej, Agaty Nowackiej i Eweliny Gali.

Schmidt poprzedni sezon spędziła w Widzewie Łódź. Tam przebywała na parkiecie średnio 25 minut i 41 sekund. Notowała przyzwoite statystyki rzucając średnio 11,4 punktu, zbierając 3,60 piłki z tablic oraz mając 1,3 asysty. Mierząca 180 cm zawodniczka koszykarską karierę rozpoczynała w 2007 roku w innej łódzkiej ekipie – ŁKS Siemens. Tam spędziła pięć sezonów. Następnie przeniosła się do UKS Basket Aleksandrów Łódzki, gdzie grała przez kolejne trzy sezony, by wrócić do Łodzi, tym razem do Widzewa. Nowa zawodniczka naszej drużyny to koszykarka ambitna, która ma spory potencjał i z pewnością może wnieść do gry naszego zespołu wiele dobrego. Liczymy na to, że potencjał koszykarki zostanie w Polkowicach w pełni wykorzystany, co przyniesie wiele korzyści zarówno jej, jak i zespołowi.