Absolutna dominacja w strefie podkoszowej – to był klucz do wygrania meczu z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nasze dziewczyny pokonały rywalki 66:54, a zdecydowanie największy wkład w to zwycięstwo miała Isabelle Harrison, która rzuciła 21 punktów.

Do imponującego dorobku punktowego Harrison dołożyła jeszcze 13 zbiórek i tym samym zapisała na swoim koncie double-double.

Polkowiczanki jechały do Lublina mocno zdeterminowane. Chciały za wszelką cenę zrewanżować się rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego poniesioną w swojej hali. W dzisiejszym meczu tylko pierwsze fragmenty toczyły się pod dyktando gospodyń, które prowadziły 5:0 i 7:5. Potem nasze dziewczyny wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do samego końca. Od pierwszej kwarty mieliśmy miażdżąca przewagę jeśli chodzi o punkty zdobywane spod kosza. Oczywiście prym wiodła Harrison, ale także Ewelina Gala wygrywała większość pojedynków. Skuteczność podkoszowa uzupełnione mocną defensywą i szybkością rozgrywania akcji sprawiły, że po 10 minutach polkowiczanki prowadziły różnicą siedmiu punktów – 18:11. W drugiej odsłonie lublinianki nadal nie mogły znaleźć recepty na sprawnie funkcjonującą polkowicką maszynę. Po 20 minutach gospodynie traciły do podopiecznych trenera Marosa Kovacika 12 punktów. Po zmianie stron nasz zespół grał bardzo rozsądnie. Umiejętnie wykorzystywał swoje atuty i ograniczał walory gospodyń, które miały duże problemy z agresywną defensywą „pomarańczowych”. Po 30 minutach gry przewaga CCC urosła do 20 punktów. To w zasadzie rozstrzygało sprawę wygranej. W ostatniej kwarcie polkowiczanki nie były już tak agresywne w obronie. Dzięki temu rywalki odrobiły straty, ale nasza wygrana nie byłą zagrożona choćby przez chwilę. Ostatecznie pewnie wygraliśmy 66:54 i tym samym zrewanżowaliśmy się rywalkom za porażkę w Polkowicach. Teraz czas na powrót do Polkowic i przygotowania do kolejnej euroligowej potyczki.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 54:66

(11:18, 17:22, 9:17, 17:9)

Pszczółka: Madgen 14, Ugoka 10, Boyd 10, Owczarzak 10, Dorogobuzowa 5, D. Mistygacz 3, Dobrowolska 2, Jujka 0.

CCC: Harrison 21, Faulkner 11, Rezan 8, Ortiz 8, Gala 7, Leciejewska 4, Idziorek 3, V. Musina 2, R. Musina 2, Stankiewicz 0, Urbaniak 0.