W kolejnej serii spotkań eliminacyjnych do EuroBasketu 2019, które rozegrane zostały 10 lutego, Pomarańczowe były kluczowymi postaciami swoich reprezentacji.

[o_s]6510[o_s]

Reprezentacja Polski pokonała w Tallinnie Estonię 87:68. Weronika Gajda podczas 18 minut i 30 sekund spędzonych na placu gry z dorobkiem 15 punktów była najskuteczniejszą biało-czerwoną. Wera dwukrotnie zebrała piłkę w obronie i dołożyła 3 asysty.

[o_s]6512[o_s]

W meczu Izrael – Grecja po dwóch stronach barykady stanęły Alysha Clark i Artemis Spanou. Obie zanotowały bardzo dobre występy. Alysha nie schodząc ani na chwilę z parkietu zdobyła dla swojej reprezentacji 27 punktów, dorzuciła 16 zbiórek, 6 asyst i 4 przechwyty. Arte w ciągu 35 minut i 48 sekund zdobyła dla Grecji 12 punktów, dziesięciokrotnie zbierała piłkę i dołożyła 3 asysty. Izrael po zaciętym meczu wygrał w Tel Avivie 65:63.

[o_s]6509[o_s]

W Skopje kadra Macedonii podejmowała Chorwację, której liderką była Antonija Sandrić. Nasza zawodniczka w ciągu niespełna 28 minut gry zdobyła 22 punkty, ośmiokrotnie asystowała oraz dołożyła zbiórkę. Jej zespół rozgromił gospodarzy 108:47.

[o_s]6511[o_s]

Wielka Brytania wygrała w portugalskim Loulé 64:56. Temi Fagbenle rzuciła 15 punktów, dołożyła 10 zbiórek i przechwyt. Podkoszowa CCC na parkiecie spędziła blisko 29 minut.

Kolejne mecze eliminacyjne do EuroBasketu 2019 Pomarańczowe rozegrają już w środę, 14 lutego.