Najbliższy rywal koszykarek CCC Polkowice w Eurolidze, Spartak Moskwa Region Widnoje z kretesem przegrał pucharowy mecz z Nadezhdą Orenburg. Jak radzili sobie inni rywale naszych dziewczyn w Eurolidze? O tym w cotygodniowym raporcie.
Galatasaray Stambuł ? ostatni mecz: 83:52 z TED Ankara (wyjazd, 01.02), bilans w lidze tureckiej: 17-1, bilans w Eurolidze: 6-3.
Ekipa ze Stambułu gładko rozprawiła się w sobotę z ostatnią drużyną w tabeli, TED Ankara. Tym razem pierwszym strzelcem Galatasarayu była Amerykanka Kelsey Bone, która zdobyła 25 punktów, zaliczając nawet trafienie z dystansu. 14 punktów dołożyła Shavonte Zellous, 12 Alba Torrens, a 10 Sancho Lyttle.
USK Praga ? ostatni mecz: 83:63 z Valosunem Brno (wyjazd, 01.02), bilans w lidze czeskiej: 25-0, bilans w Eurolidze: 6-2.
W Eurolidze koszykarki USK w ubiegłym tygodniu pauzowały. W sobotę w lidze czeskiej zmierzyły się za to z drugim w tabeli Valosunem Brno, ale mecz na szczycie nie dostarczył większych emocji, bowiem mistrzynie Czech wygrały różnicą 20 ?oczek?. 17 punktów dla USK zdobyła Jelena Dubljevic, 15 Eva Viteckova, 13 Kia Vaughn. Debiut w ekipie z Pragi zaliczyła Amerykanka Danielle Robinson (6 punktów, 5 zbiórek, 3 przechwyty).
Spartak Moskwa Widnoje Region ? ostatni mecz: 67:68 z Dynamem Kursk (Puchar Rosji, 2.02), bilans w lidze rosyjskiej: 10-4, bilans w Eurolidze: 6-2.
W weekend w Rosji rozgrywano Final Four krajowego pucharu. Spartak swój udział w tej imprezie zakończył na etapie półfinału. Zespół z Moskwy przegrał z Nadezhdą Orenburg aż 45:67. Żadna z koszykarek Spartaka nie uzyskała w tym spotkaniu dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Najwięcej miała Evgenya Belyakova ? 9. Rosjanka trafiła jednak tylko 1 z 10 rzutów za trzy punkty.
Spartak zademonstrował dużą niemoc strzelecką. Trudno inaczej określić skuteczność z gry na poziomie mniej niż 30 procent (17/57) i rzutów wolnych na poziomie 47 procent (8/17).
Spartakowi nie powiodło się także w meczu o trzecie miejsce, w którym o jeden punkt lepsze (68:67) okazało się Dynamo Kursk. Na nic się zdało 19 punktów Sonji Petrovic i double-double (14 punktów, 14 zbiórek) Natalii Vieru.
Perfumerias Avenida Salamanka ? ostatni mecz: 73:62 z Rivas Ecopolis Madryt (dom, 01.02), bilans w lidze hiszpańskiej 13-2, bilans w Eurolidze: 5-4.
Udany tydzień mają za sobą koszykarki z Salamanki, które w Eurolidze zdemolowały Kibirkstis-VICI Wilno 97:70, a w lidze hiszpańskiej pokonały najgroźniejszego rywala, Rivas Ecopolis Madryt 73:62. Dzięki tej wygranej podopieczne Victora Lapeny mają w tabeli dwa punkty przewagi nad stołeczną ekipą.
O zwycięstwie Perfumerias Avenidy w meczu finalistów poprzedniego sezonu ligi hiszpańskiej przesądziła dobra postawa tercetu Eshaya Murphy, Marta Xargay, Marija Rezan, które zdobyły odpowiednio: 16, 15 i 13 punktów.
WBC Nowy Zagrzeb ? ostatni mecz: 55:68 z Aluinvent DVTK Miszkolc (wyjazd, 01.02) bilans w lidze chorwackiej: 13-0, bilans w Lidze środkowoeuropejskiej: 13-7, bilans w Eurolidze: 2-7.
W drużynie z Zagrzebia odżyły nadzieje na awans do dalszej fazy rozgrywek Euroligi po zwycięstwie nad CCC Polkowice. Z tego względu mistrzynie Chorwacji kompletnie odpuściły mecz Ligi środkowoeuropejskiej w węgierskim Miszkolcu. WBC wystawiło tam absolutnie rezerwowy skład i przegrało 55:68.
Na krajowym podwórku niespodzianki nie było. Dzięki 25 punktom zdobytym przez Jelenę Ivezic zespół WBC Nowy Zagrzeb przywiózł 10-punktowe zwycięstwo (98:88) z Puli.
Kibirkstis-VICI Wilno ? ostatni mecz: 84:60 z Suduvą (dom, 02.02), bilans w lidze litewskiej: 18-1, bilans w Eurolidze: 2-6.
Po euroligowej klęsce w Salamance drużyna ze stolicy Litwy jak zwykle dostała szansę odbudowania morale w krajowej lidze. Okazja została wykorzystana i koszykarki Kibirkstis-VICI pokonały Suduvę 84:60. 17 ?oczek? rzuciła rozgrywająca Greta Sniokaite. 14 punktów i 7 asyst zanotowała Amerykanka Hollie Mershon. Tyle samo punktów, ale do tego 9 zbiórek zapisała na swoim koncie środkowa Lina Pikciute.