Koszykarki ze Stambułu w Eurolidze spisują się ostatnio nieco poniżej oczekiwań, ale na krajowym podwórku nie zawodzą. Szczegóły w naszym cotygodniowym raporcie z występów rywali CCC Polkowice w Eurolidze.
Galatasaray Stambuł ? ostatni mecz: 94:57 z Canik Belediye (dom, 15.02), bilans w lidze tureckiej: 19-1, bilans w Eurolidze: 6-4.
?Galata? w poprzedniej kolejce Euroligi pauzowała. Wypoczynek wyszedł na dobre koszykarkom ze Stambułu, bo w sobotę nie miały litości w ligowym pojedynku z jedenastym w tabeli Canikiem Belediye. Wicemistrzynie Turcji wygrały aż 94:57. Dobrą dyspozycji w ostatnim czasie potwierdziła środkowa Kelsey Bone. Amerykanka zdobyła 17 punktów i miała aż 16 zbiórek. Punktowo lepiej od niej wypadła tylko Alba Torrens, która do 21 ?oczek? dołożyła 4 zbiórki i 4 asysty. Granicę 10 zdobytych punktów przekroczyły jeszcze trzy inne koszykarki Galatasarayu: Shavonte Zellous (15), Isil Alben (11) i Sancho Lyttle (10).
ZVVZ USK Praga ? ostatni mecz: 91:52 z VS Praga (dom, 15.02), bilans w lidze czeskiej: 27-0, bilans w Eurolidze: 8-2.
Ligowe zwycięstwo w podobnych rozmiarach jak Galatasaray, odniosły mistrzynie Czech, które w Walentynki pokonały lokalnego rywala, VS Praga aż 91:52. Czołowe role w zespole Natalii Hejkovej odegrały zawodniczki, które w euroligowym starciu z CCC Polkowice grały mało lub wcale. Ana Pocek zdobyła 15 punktów, Ilona Burgrova 12, a Milka Bjelica 10.
Spartak Moskwa Widnoje Region ? ostatni mecz: z Chevakatą Vologda (wyjazd, 16.02), bilans w lidze rosyjskiej: 11-4, bilans w Eurolidze: 7-3.
Niespodziewanej porażki w lidze rosyjskiej doznał Spartak, którzy przegrał w Wołogdzie z Chevakatą aż piętnastoma punktami. Końcowy wynik 79:94 dobitnie pokazuje, że defensywa nie była w tym meczu mocną stroną podopiecznych Aleksandra Vasina.
Spartakowi nie pomogły nawet aż 23 ?oczka? zdobyte prze Serbkę Tijanę Ajdukovic.
Perfumerias Avenida Salamanka ? ostatni mecz: 85:64 z Conquero (dom, 15.02), bilans w lidze hiszpańskiej 15-2, bilans w Eurolidze: 6-4.
Drużyna Perfumerias Avenidy bez większych problemów rozprawiła się w sobotę z jednym ze słabszych zespołów w lidze hiszpańskiej. Cztery koszykarki z Salamanki zakończyły mecz z podwójną zdobyczą punktową: Angelica Robinson (20), Eshaya Murphy (14), Leonor Rodriguez (13), Marta Fernandez (11).
Kibirkstis-VICI Wilno ? ostatni mecz: 88:43 z Jaunieji Talentai (wyjazd, 15.02), bilans w lidze litewskiej: 21-1, bilans w Eurolidze: 3-7.
Mistrzynie Litwy rozegrały dwa mecze ligowe w odstępie 24 godzin i bez problemów oba wygrały (79:45, 88:43), co najlepiej świadczy o poziomie kobiecej koszykówki w tym kraju. W sobotnim meczu z Jaunieji Talentai odpoczywały dwie podstawowe zawodniczki Kibirkstis-VICI (Rima Valentiene, Vita Kuktiene), ale ich absencja nie wpłynęła negatywnie na postawę zespołu z Wilna.
WBC Nowy Zagrzeb ? ostatni mecz: 79:65 z KK Zadar w Pucharze Chorwacji (wyjazd, 15.02), bilans w lidze chorwackiej: 14-0, bilans w Lidze środkowoeuropejskiej: 13-7, bilans w Eurolidze: 2-9.
W środę ekipa WBC Nowy Zagrzeb przegrała w Eurolidze z Perfumerias Avenidą 76:77, a trzy dni później na wywalczyła awans do Final Four krajowego pucharu. Przesądziła o tym wygrana 79:65 z Zadarem. W pucharowym pojedynku w barwach mistrzyń Chorwacji nie wystąpiła już Serbka Milica Dabovic, która przeniosła się do francuskiego Lyonu.