Jutro w Lublinie rozpoczyna się Turniej Finałowy Pucharu Polski. Jako pierwsze na parkiet wyjdą koszykarki ślęzy Wrocław i AZS Uniwersytet Warszawski. Nasze dziewczyny zagrają w drugim meczu z wicemistrzyniami Polski – Artego Bydgoszcz.

Inauguracyjny pojedynek rozpocznie się o godzinie 17. Po jego zakończeniu, o 19.30 swój bój stoczą nasze dziewczyny. Z całą pewnością nie będą faworytkami. Tym bardziej, że drużyna jest ostatnio trapiona nie tylko kontuzjami – zmagają się z nimi Agnieszka Majewska oraz Magda Kaczmarska, ale także chorobami. W tym tygodniu z powodów zdrowotnych z zespołem nie trenowały Agata Nowacka, Ewelina Gala oraz Nikki Greene. Z tego powodu testowanie różnych wariantów taktycznych podczas treningów było mocno ograniczone. Mimo wszystko liczymy na ambitną postawę naszych dziewczyn i walkę o każdą piłkę. Poza naszymi dziewczynami, zespołem z Bydgoszczy, a także ślęzą i drużyną ze stolicy w Turnieju Final Six wezmą także udział mistrz Polski – Wisła Can Pack Kraków oraz Pszczółka AZS UMCS Lublin.

Terminarz Turnieju Finałowego w Lublinie:

Pary ćwierćfinałowe:

ślęza Wrocław – AZS Uniwersytet Warszawski – 29 stycznia 2016, godz. 17.00