Nie było niespodzianek w półfinałowych spotkaniach Turnieju Final Four Pucharu Polski. Koszykarki CCC Polkowice pokonały King Wilki Morskie Szczecin 55:43 i w sobotnim finale zmierzą się z Wisłą Can-Pack Kraków, która ograła Basket ROW Rybnik 91:56.
Mistrzynie Polski nie miały problemu z uzyskaniem awansu do decydującej rozgrywki. W miarę zacięty był tylko początek meczu. Beniaminek ze Szczecina prowadził w połowie kwarty 8:7, ale później podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zanotowały czterominutowy przestój w ataku, dzięki czemu polkowiczanki szybko uzyskały dwucyfrową przewagę i mogły spokojnie kontrolować przebieg pojedynku. Do przerwy CCC wygrywało 34:22, a najlepsze wrażenie w tej części spotkania pozostawiła po sobie Agata Szczepanik. środkowa “pomarańczowych” spędziła na parkiecie 10 minut i wystarczyło jej to do zdobycia 8 punktów i zebrania 7 piłek.
Ostatecznie polkowiczanki wygrały 55:43 i w sobotę o godz. 16.00 spotkają się w meczu finałowym z Wisłą Can-Pack Kraków. Transmisję na żywo z Konina będzie można obejrzeć na antenie Sportklubu.
King Wilki Morskie Szczecin – CCC Polkowice 43:55 (10:15, 12:9, 4:14, 17:7)

King Wilki Morskie: Kaczmarczyk 17, Kraayeveld 8, Radwan 6, Sosnowska 5, Kotnis 4, Adamowicz 2, Mrozińska 1, Mandir 0, Maruszczak 0,
CCC: Szczepanik 12, Snell 11, Leciejewska 11, Musina 5, Oblak 5, Majewska 5, Skerovic 4, Skorek 2, Misiek 0, Owczarzak 0.