Po dwóch meczach rozegranych na wyjazdach w najbliższą niedzielę podopieczne trenera Wojciecha Downara-Zapolskiego rozegrają pierwszy mecz na własnym parkiecie. Rywalem ekipa z Lublina prowadzona przez doskonale w Polkowicach znanego Krzysztofa Szewczyka.

Szewczyk wspólnie z Arkadiuszem Rusinem pomagał Jackowi Winnickiemu, gdy ekipa z Polkowic sięgała w 2013 roku po mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie rozpoczął pracę w dalekim Lublinie i teraz ją kontynuuje. Lublinianki, podobnie jak nasza drużyna po dwóch kolejkach Tauron Basket Ligi mają bilans 1:1. W pierwszej kolejce nie sprostały w Gorzowie Wielkopolskim tamtejszemu KSSSE AZS PWSZ. Gospodynie pokonały niedzielnego rywala polkowiczanek 67:61. W środę Pszczółki okazały się lepsze od beniaminka z Sosnowca wygrywając przed własna publicznością pewnie 68:48, dzięki doskonałej postawie w drugiej połowie. W niedzielę podopiecznym trenera Szewczyka przyjdzie zmierzyć się z naszą drużyną, która z pewnością nabrała wiatru w żagle po przekonującej wygranej odniesionej na trudnym terenie w Toruniu.

Dodatkowym smaczkiem niedzielnej rywalizacji jest fakt, że w szeregach lublinianek, poza trenerem Szewczykiem, który nie tak dawno był członkiem sztabu szkoleniowego naszej drużyny, grają także dwie zawodniczki, które jeszcze w poprzednim sezonie broniły barw naszej ekipy. To rozgrywająca Dominika Owczarzak oraz środkowa Agata Szczepanik. Zwłaszcza ze strony tej pierwszej możemy się spodziewać sporego zagrożenia, bo to zawodniczka o sporym potencjale, potrafiąca nie tylko niekonwencjonalnie podać, ale także, w razie potrzeby skończyć akcję rzutem bądź wejściem pod kosz. Poza Owczarzak w ekipie z Lublina szczególną uwagę należy zwrócić na amerykański tercet – Destiny Williams, Leah Metcalf oraz Jhasmin Player. To te zawodniczki mają największy wpływa na poczynania niedzielnych rywalek  MKS i ograniczenie ich efektywności wydaje się być kluczem do sukcesu w tym pojedynku.

W naszej drużynie po wygranej w stolicy polskich pierników nastroje są bardzo dobre. Dziewczyny sa zmotywowane, świadome swojej wartości i żądne zaprezentowania się z jak najlepszej strony przed własną publicznością.

Pojedynek MKS Polkowice – Pszczółka AZS UMCS Lublin już w najbliższą niedzielę. Początek meczu o godzinie 17.45.

Serdecznie zapraszamy do hali sportowej przy ulicy Dąbrowskiego. Wasz doping na pewno pomoże naszym dziewczynom. Zapraszamy wszystkich fanów MKS na mecz.