Jutro druga kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Mistrzynie Polski z Polkowic tym razem zmierzą się z zawsze groźnym i ambitnym zespołem z Torunia. Początek meczu o godzinie 19.

Po efektownym i wysokim zwycięstwie na inaugurację rozgrywek ligowych w Polsce, kiedy to podopieczne trenera Marosa Kovacika wygrały z Widzewem Łódź 90:50 tym razem polkowiczanki zmierzą się z toruniankami. Energa uchodzi za drużynę ambitną, waleczną. Niezależnie od tego, jak wyglądają jej personalia zawsze jest to rywal wymagający. W obecnym sezonie ekipę z Torunia prowadzi Stefan Svitek, trener, który ma na koncie nieudany epizod szkoleniowy w Polkowicach. Grają tam także trzy zawodniczki mające za sobą występy w CCC. To Angelika Stankiewicz, Roksana Schmidt oraz Agnieszka Skobel. To trio będzie miało spory wpływ na wyniki torunianek w rozpoczętym przed tygodniem sezonie. Dla naszych rywalek jutrzejszy mecz będzie pierwszy, bo spotkanie inauguracyjne z Artego Bydgoszcz zostało przełożone na 19 grudnia.

– Czas działa na naszą korzyść. Z każdym kolejnym treningiem będziemy tworzyć coraz bardziej zwarty i lepiej się rozumiejący zespół – mówił po meczu inauguracyjnym z Widzewem trener Kovacik. Z tych słów wynika, że jutro polkowiczanki po tygodniu wspólnych treningów, powinny grać lepiej niż przed tygodniem. To w połączeniu z dopingiem wspaniałych fanów, czyni je faworytem jutrzejszej potyczki. Czy zanotują po raz kolejny komplet punktów? Warto przekonać się o tym osobiście i przyjść na mecz, który rozpocznie się o godzinie 19.