Zespół Basketu Konin będzie najbliższym przeciwnikiem koszykarek CCC Polkowice w rozgrywkach ekstraklasy. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 2 listopada o godz. 17:00 w Koninie.
Rywalki jeszcze nie wygrały meczu w tym sezonie, co częściowo można usprawiedliwiać dość ciężkim terminarzem. Podopieczne Tomasza Grabianowskiego mają za sobą pojedynki z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, MKK Siedlce, Energą Toruń i Artego Bydgoszcz.
W ekipie Basketu występuje jedna była zawodniczka CCC Polkowice. To Amerykanka Shannon Bobbitt, która była ulubienicą fanów “pomarańczowych” w sezonie 2009/2010. “Kieszonkowa” rozgrywająca (Bobbitt ma zaledwie 157 centymetrów) słynęła z widowiskowego dryblingu, popisów panowania nad piłką i waleczności. Tego samego możemy spodziewać się także w niedzielnym spotkaniu.
CCC Polkowice notuje bardzo dobry start sezonu (3 zwycięstwa), więc liczymy na to, że po niedzielnym meczu wicemistrzynie Polski utrzymają miano niepokonanej drużyny.