Wicemistrzynie Polski wyruszyły w piątek rano w podróż po kolejne zwycięstwo w lidze. W sobotę (29 listopada) o godz. 16:00 CCC Polkowice zmierzy się w Gdyni z Basketem.
Gdynianki to zdecydowanie najmłodszy zespół w lidze. W składzie dominują zawodniczki urodzone w latach 1993-1995. Nieco starsze są tylko zagraniczne nabytki Basketu: Ukrainka Kateryna Dorogobuzova (24 lata), Amerykanka Tiffany Brown (28 lat) i jej rodaczka Kelsey Simon (22 lata).
Basket wygrał do tej pory tylko jedno z ośmiu rozegranych spotkań (77:54 w Koninie), ale w kilku innych meczach gdynianki pokazały, że potrafią mocniej postawić się rywalkom. Ze ślęzą przegrały po dogrywce (72:77), a od Pszczółki AZS UMCS Lublin były gorsze tylko o 4 punkty (71:75).
– Jeżeli wyjdziemy na parkiet nastawieni na twardą defensywę i zagramy na swoim normalnym poziomie, to jestem przekonany o tym, że wywieziemy z Gdyni zwycięstwo – mówi Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.
Spotkanie w Gdyni nie będzie transmitowane w telewizji, ani też w internecie. Aktualny wynik meczu będzie można śledzić na stronie www.basketligakobiet.pl.