Koszykarki CCC Polkowice zmierzą się w niedzielę o godz. 17.45 w Siedlcach z miejscowym MKK, beniaminkiem koszykarskiej ekstraklasy.
“Pomarańczowe” są w trakcie sesji wyjazdowej godnej klubów NBA. Wicemistrzynie Polski mają za sobą wyjazd do Bydgoszczy, a przed nimi mecze w Siedlcach, Gdyni, Lublinie i Łodzi.
Najbliższy przeciwnik podopiecznych Arkadiusza Rusina, MKK Siedlce, rozpoczął sezon od dwóch wygranych, z Widzewem Łódź i Basketem Konin. W trzeciej kolejce beniaminek powalczył w spotkaniu z Wisłą Can-Pack Kraków (nieznaczna przegrana 55:60), ale ten pojedynek zapoczątkował serię porażek ekipy z Siedlec. Obecnie zespół Teodora Mołłowa ma ich na koncie pięć i z pewnością liczy na sprawienie niespodzianki w niedzielnym meczu z CCC i przełamanie kiepskiej passy.
Polkowiczanki z pewnością zrobią wszystko, by do takiej niespodzianki nie dopuścić, tym bardziej, że po porażce z Artego Bydgoszcz (64:66), nasze dziewczyny chcą jak najszybciej wrócić na zwycięskie tory.
– W składzie zespołu MKK jest pięć wartościowych zawodniczek zagranicznych. Na pewno nie zlekceważymy naszego rywala, który w dotychczasowych meczach pokazał, że potrafi grać w koszykówkę i wygrywać. My w dalszym ciągu nie możemy wystąpić w optymalnym zestawieniu, ale mimo tego jedziemy na ten daleki wyjazd z wiarą w rozegranie dobrego pojedynku i przywiezienie do Polkowic dwóch punktów – powiedział Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.
Spotkanie MKK Siedlce – CCC Polkowice będzie transmitowane na żywo w TVP Wrocław i na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do oglądania!