Reprezentacja Polski zajęła szóste miejsce w Mistrzostwach Europy koszykarek do lat 20, które odbyły się we włoskim Udine. W składzie biało-czerwonych grały dwie zawodniczki CCC Polkowice, Dominika Owczarzak i Karolina Puss.
Polki rozegrały we Włoszech dziewięć spotkań. Dzięki dwóm zwycięstwom w pierwszej fazie turnieju oraz jednej wygranej w drugim etapie, zespół prowadzony przez byłego trenera CCC Polkowice, Krzysztofa Koziorowicza, awansował do ćwierćfinału. Na drodze biało-czerwonych stanęły jednak Hiszpanki, które zamknęły naszym dziewczynom drogę do strefy medalowej.
W walce o miejsca 5-8 Polska pokonała Rosję, ale przegrała z Łotwą i dlatego została sklasyfikowana na szóstym miejscu.
Jak wypadły w mistrzostwach zawodniczki CCC Polkowice? Dominika Owczarzak wystąpiła w siedmiu spotkaniach, a z gry w dwóch ostatnich meczach wyeliminowała ją kontuzja. “Domino” zdobywała przeciętnie 7 punktów, miała 4,4 zbiórki, 2,3 asysty i 2,3 przechwyty. W tych dwóch ostatnich elementach była najlepsza w polskim zespole.
Karolina Puss na parkiecie spędzała niespełna 20 minut, ale mimo tego była drugim strzelcem drużyny, ze średnią 7,4 punktów. Ponadto, notowała przeciętnie 2,9 zbiórki, 1 asystę i 1,4 przechwytów. “Karo” należała do czołówki turnieju w rzutach z dystansu (skuteczność ponad 40 procent).
Mistrzyniami Europy zostały Francuzki, które w finale pokonały po dogrywce Hiszpanki, 47:42.