Drużyna juniorek MKS-u Polkowice od piątku do niedzieli weźmie udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski koszykarek do lat 18. Impreza odbędzie się w Poznaniu.
Turniej potrwa trzy dni, a oprócz “pomarańczowych” zagrają w nim zespoły UKS Trójka-OSiR Żyrardów, UKS Basket Aleksandrów Łódzki oraz gospodarz zawodów, INEA AZS Poznań.
W ramach przygotowań do poznańskiego turnieju, zespół MKS-u rozegrał trzy spotkania kontrolne.
– Dla nas udział w turnieju półfinałowym młodszym rocznikiem jest okazją do zebrania cennego doświadczenia, które powinno zaprocentować w kolejnych latach -mówi Arkadiusz Rusin, trener MKS-u Polkowice. – Nigdy nie wpajam swoim zawodniczkom myślenia, że stoimy na straconej pozycji, więc we wszystkich meczach będziemy próbowali zaprezentować się z jak najlepszej strony. Każdy z przeciwników z pewnością przewyższa nas doświadczeniem zdobytym w meczach i turniejach rangi mistrzowskiej. Zdecydowanym faworytem turnieju jest zespół z Żyrardowa, który pretenduje do medalu w tej kategorii wiekowej – kończy trener Arkadiusz Rusin.
Harmonogram turnieju
Piątek, 4 kwietnia
MKS Polkowice – INEA AZS Poznań (godz. 16:00)
UKS Trójka-OSiR Żyrardów – UKS Basket Aleksandrów Łódzki (godz. 18:15)
Sobota, 5 kwietnia
MKS Polkowice – UKS Trójka-OSiR Żyrardów (godz. 14:00)
INEA AZS Poznań – UKS Basket Aleksandrów Łódzki (godz. 16:15)
Niedziela, 6 kwietnia
UKS Basket Aleksandrów Łódzki – MKS Polkowice (godz. 12:30)
INEA AZS Poznań – UKS Trójka-OSiR Żyrardów (godz. 14:30)
Statystyki ze wszystkich spotkań turnieju półfinałowego będzie można śledzić na stronie www.pzkosz.pl.