Niedziela była pełna emocji na młodzieżowym parkiecie. Pomarańczowe młodziczki rozegrały pierwsze spotkania 2014 roku. Niespodzianek nie było, ale obie nasze ekipy zaprezentowały się na miarę własnych możliwości.
Po przerwie świąteczno – noworocznej w 2014 roku po raz pierwszy na parkiet wyszły młodziczki z Polkowic. W pierwszym spotkaniu dzisiejszego dnia nie zanotowaliśmy niespodzianki. Podopieczne Kory Bajus uległy niepokonanym do chwili obecnej zawodniczkom MKS MOS ślęza Wrocław 19:121. Młodziczki z MKS II stawiają dopiero pierwsze kroki na parkietach ligi dolnośląskiej dlatego każdy zdobyty kosz w tych rozgrywkach z bardziej doświadczonymi zespołami stanowi dla naszych koszykarek cenną zdobycz. Gratulujemy naszym młodym adeptkom koszykówki woli walki i bacznie obserwujemy ich poczynania na parkietach dolnego śląska.
W drugim niedzielnym spotkaniu faworytkami były podopieczne Zdzisława Waneckiego. Polkowiczanki w pierwszym spotkaniu z koszykarkami z Wałbrzycha wygrały zdecydowanie. Tak samo było i dzisiaj. Od samego początku polkowiczanki kontrolowały wynik pozwalając na zdobycie pierwszych punktów swoim rywalkom dopiero w czwartej minucie. Trzy odsłony należały dla miejscowych, które wygrały je zdecydowanie. Jedynie ostatnie dziesięć minut wyrównane zakończone remisem 12:12. Ostatecznie polkowiczanki pokonały swoje rywalki 74:36.
Rok 2014 dla naszych młodziczek rozpoczął się pozytywnie. Początkującym w lidze koszykarkom życzymy zdobywania kolejnych doświadczeń na parkiecie, a ich bardziej doświadczonym koleżankom kolejnych wygranych.
MKS II Polkowice ? MKS MOS Eletrotim ślęza Wrocław 19:121
(0:30, 4:33, 5:36, 10:22)
Punkty dla MKS II: Natalia Osos 6, Wiktoria Urban 5, Anna Kuświk 4, Monika Iwaniak 2, Julia Kisil 2, Martyna Rybitwa 0, Marianna Korsak 0, Nikola Jochańska 0, Paulina Tylutka 0, Martyna Bytniewska 0, Karolina Paszkiewicz 0, Marta Krzysiek 0.
MKS I Polkowice ? Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 74:36
(26:9, 16:3, 20:12, 12:12)
Punkty dla MKS I: Katarzyna Rybak 16, Tatiana Żarnowska 12, Klaudia Kłosińska 9, Martyna Prus 8, Atena Czerniawska 8, Karolina Łaśkiewicz 6, Martyna Pociecha 4, Hanna Chorążykiewicz 4, Kamila Guz 4, Adrianna Rzepecka 3, Alicja Bąk 0, Martyna Potocka 0.