Po bardzo zaciętym pojedynku nasze dziewczyny uległy dziś we Wrocławiu miejscowej ślęzie. O końcowym wyniku – 56:47 zdecydowała ostatnia kwarta, którą gospodynie wygrały dziesięcioma punktami.

Rywalizacja pomiędzy naszym MKS a wrocławską ślęzą zapowiadała się na bardzo zaciętą, bo oba zespoły znane są z nieustępliwości. Tak też było w pierwszej odsłonie walki o brązowe medale Tauron Basket Ligi. Mecz rozpoczął się od celnej rzutu trzypunktowego Marissy Kastanek. Początek należał do wrocławianek, które prowadziły już 13:4. Nasz zespół popełniał sporo błędów w ofensywie, a także nie braonił najlepiej. W końcówce polkowiczanki zaczęły grać skuteczniej. Zmiana obrony na strefową sprawiła, że ślęza miała coraz więcej problemów. Przy stanie 13:9 polkowiczanki popełniły błąd na rozegraniu, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. W efekcie, ślęza wygrała pierwszą kwartę 15:9, a mogła się ona zakończyć wynikiem 13:11.

Drugą kwartę rozpoczęła „trójką” Angelika Stankiewicz. Tym samym odpowiedziała jednak Katarzyna Krężel. Po punktach Corin Adams zrobiło się 20:17. A chwilę potem Nicole Michael doprowadziła do remisu. Ta sama zawodniczka dała polkowiczankom dwupunktowe prowadzenie przed przerwą. Trzecia kwarta to wyrównana walka kosz za kosz. Oba zespoły walczyły bardzo ambitnie z całych sił, co powodowało, że było sporo nerwów i szarpanych akcji. Dziesięć minut przed końcem  nasz MKS prowadził 36:34. Niestety w ostatniej kwarcie więcej sił i zimnej krwi zachowały wrocławianki, które wygrały tę odsłonę 22:11 i tym samym cały mecz 56:47. Mecz numer dwa odbędzie się we wtorek i godzinie 17.45 w Polkowicach. Przy wsparciu wspaniałych polkowickich fanów, którzy także dziś głośno dopingowali nasz zespół, z pewnością będzie nam łatwiej wyrwać zwycięstwo i doprowadzić do remisu w rywalizacji o brązowy medal. Teraz czas na spokojną analizę dzisiejszego meczu i przygotowania do drugiej bitwy. Póki co bliżej medalu jest ślęza, ale my wierzymy, że to się zmieni po wtorkowym meczu.

ślęza Wrocław – MKS Polkowice 56:47

(15:9, 10:18, 9:9, 22:11)

ślęza: Krężel 14, śnieżek 12, Leciejewska 10, Shegog 9, Kaczmarczyk 6, Kastanek 3, Zoll 2, Sulciute 0.

MKS: Michael 15, Adams 10, Stankiewicz 9, Greene 6, Skobel 5, Schmidt 2, Majewska 0, Diaz 0.