Dziś nasze dziewczyny zmierzą się z beniaminkiem – drużyną JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. – Chcemy kontynuować zwycięską passę, choć zdajemy sobie sprawę, że czeka na ciężka przeprawa.

Kilka godzin pozostało do kolejnego testu polkowiczanek. Licznik zwycięstw odniesionych w kolejnych meczach póki co zatrzymał się na liczbie cztery, ale na pewno naszego zespołu to nie zadowala. Tym razem polkowiczanki zmierzą się w Sosnowcu z JAS-FBG Zagłębie. Dzisiejszy rywal to drużyna, która ma na koncie dwa zwycięstwa odniesione w siedmiu pojedynkach, a jej kluczowe zawodniczki to znane z gry w poprzednim sezonie naszej drużynie – Aishah Sutherland oraz Naketia Swanier. Sutherland to liderka w ilości zdobywanych punktów oraz zbiórek. Rzuca średnio 15,1 na mecz, a do tego dokłada 9 zbiórek. Z kolei Swanier ma na koncie najwięcej asyst – 3,3. Do tego dokłada 9,3 punktu. W ekipie z Sosnowca występuje jeszcze rzucająca ze Stanów Zjednoczonych, Shannon McCallum, na którą również trzeba bardzo uważać. Poza tym w  ekipie z Sosnobwca występują jeszcze dwie koszykarki, które mają za sobą grę w Polkowicach. To Paulina Rozwadowska i Anna Bekasieiwcz, znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Pietrzak.

Rozpoczynający się za kilka godzin mecz z całą pewnością będzie pełen walki, która mamy nadzieję zakończy się wygraną naszych dziewczyn.

-Damy z siebie wszystko, by do Polkowic wracać z kolejnym zwycięstwem na koncie – deklarują polkowiczanki.